پاکستان بر کمک و همفکری با ایران برای استقرارصلح افغانستان تاکید کرد

اسلام‌آباد - ایرنا - وزیر امور خارجه پاکستان در آستانه سفر به جمهوری اسلامی ایران، نقش تهران برای کمک به صلح افغانستان را مهم ارزیابی کرد و افزود: پاکستان مصمم به همفکری با ایران است.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی وزارت امور خارجه پاکستان، «شاه محمود قریشی» روز یکشنبه در حاشیه سفر به امارات طی کنفرانس مطبوعاتی در سرکنسولگری پاکستان در دبی گفت: سفر آتی وی به ایران برای تبادل نظر درباره تحولات افغانستان بسیار مهم است.

وی، جمهوری اسلامی ایران را کشور برادر پاکستان و بازیگر مهم منطقه دانست و افزود: ما از مواضع تهران درخصوص افغانستان آگاهیم و مصمم به همفکری با تهران در این زمینه هستیم.

قریشی با اشاره به چهار سفر رسمی «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران به پاکستان از زمان آغاز دولت عمران‌خان، گفت: ایران به عنوان کشور همسایه افغانستان مشتاق به نقش آفرینی برای کمک به حل بحران این کشور است.

وی با استقبال از حل اختلافات میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس، تاکید کرد: پاکستان از روابط خوبی با کشورهای اسلامی برخوردار است و حامی پایداری صلح و ثبات در منطقه می‌باشد.

سفر منطقه‌ای وزیر امور خارجه پاکستان به ۴ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران با دستور کار تقویت روابط دوجانبه و همفکری برای پیشبرد روند صلح افغانستان از روز گذشته آغاز شد.

وزیر امور خارجه پاکستان قرار است بعد از ابوظبی به ترتیب به تهران، دوحه و آنکارا سفر کند؛ بازدیدی که همزمان با تصمیم جوبایدن رئیس جمهوری آمریکا برای خارج کردن نظامیان این کشور از افغانستان تا ۱۱ سپتامبر سال جاری، بسیار مهم ارزیابی می‌شود.

انتظار می‌رود وی روز سه‌شنبه وارد تهران شود. منابع دیپلماتیک پاکستان نیز به رسانه‌ها گفتند: توسعه روابط دوجانبه، همکاری‌های اقتصادی و تبادل نظر درباره وضعیت افغانستان در دستور کار دیدار وزیر امور خارجه پاکستان با مقام‌های ارشد ایران قرار دارد.

قریشی ۱۰ فروردین امسال در حاشیه نشست قلب آسیا در تاجیکستان با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و درباره روابط دوجانبه و تحولات منطقه رایزنی کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha