۲۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۲۱
کد خبرنگار: 1203
کد خبر: 84299926
۲ نفر

برچسب‌ها

کشتی آزاد ایران بر بام قاره کهن قرار گرفت

تهران - ایرنا - تیم ملی کشتی آزاد ایران با کسب ۸ مدال رنگارنگ و امتیاز ۱۷۹ تیمی، قهرمان پیکارهای کشتی سال ۲۰۲۱ آسیا شد.

به گزارش ایرنا، سی و چهارمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا روزهای ۲۸ و ۲۹ فروردین ماه در شهر آلماتی قزاقستان برگزار شد و در پایان تیم ایران به عنوان قهرمانی دست یافت.

در پایان این مسابقات تیم ایران توسط «حسن یزدانی»، «کامران قاسم‌پور» و «علی شعبانی» به ترتیب در اوزان ۸۶، ۹۲ و ۹۷ کیلوگرم به مدال طلا، «علیرضا سرلک»، «مصطفی حسین‌خانی» و «علی سوادکوهی» در اوزان ۵۷، ۷۴ و ۷۹ کیلوگرم به مدال نقره و «مرتضی قیاسی» و «امین طاهری» در اوزان ۶۵ و ۱۲۵ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.
در رده‌بندی تیمی نیز تیم ایران با کسب ۱۷۹ امتیاز بعنوان قهرمانی رسید و هند و قزاقستان به ترتیب با ۱۵۱ و ۱۴۹ امتیاز دوم و سوم شدند.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم علیرضا سرلک در دور اول مقابل روزگلدی سیداف از ترکمنستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه ۳ بر صفر از سد محمد بیلال از پاکستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. سرلک در این مرحله مقابل یوتو تاکشیتا از ژاپن با نتیجه ۵ بر یک پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۹ بر ۴ مقابل راوی کومار دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از هند مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۶۱ کیلوگرم مجید داستان پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل راویندر از هند با نتیجه ۳ بر ۳ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر هندی در مرحله نیمه نهایی، نماینده کشورمان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم مرتضی قیاسی در دور نخست با نتیجه ۶ بر ۲ کریم حوجاکوف از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل علی‌بیک عثمان‌اف از قرقیزستان با نتیجه ۷ بر ۳ به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. قیاسی در این مرحله مقابل تاکوتو اوتوگورو قهرمان جهان از ژاپن با نتیجه ۸ بر ۲ مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۷ بر صفر و ضربه فنی نادر رحیم‌اف از ازبکستان را از پیش‌رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم امیرحسین حسینی دور دور اول با نتیجه ۳ بر یک مقابل کاران از هند مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر هندی در مرحله یک چهارم نهایی، حسینی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم مصطفی حسین‌خانی در دور اول با نتیجه ۵ بر ۲ از سد اختیار نوروزاف دارنده مدال نقره المپیک از ازبکستان گذشت. وی دور بعد با نتیجه ۱۰ بر ۳ سئونگ چول‌لی از کره‌جنوبی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله آتامیرات چارلیف از ترکمنستان را با نتیجه ۱۱ بر صفر مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار مقابل نورکجا کایپانوف دارنده مدال نقره جهان از قزاقستان با نتیجه ۶ بر ۲ مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۹ کیلوگرم علی سوادکوهی در دور نخست با نتیجه ۲ بر صفر از سد ریوکی یوشیدا از ژاپن گذشت. وی در دور بعد مقابل سایاکبای یوسوپوف از قرقیزستان با نتیجه ۱۴ بر ۱۰ به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل گلیم‌جان یوزربایف از قزاقستان با نتیجه ۸ بر ۲ به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. سوادکوهی در دیدار پایانی با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب بیونگ مین‌گانگ از کره‌جنوبی شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر هایاتو ایشیگورو از ژاپن را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه  ۱۰ بر صفر مصطفی العبید از عراق را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با نتیجه ۱۰ بر صفر دیپاک پونیا دارنده مدال نقره جهان از هند را از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم کامران قاسم‌پور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل سانجیت از هند با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله مقابل رستم شودیف از ازبکستان با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. قاسم‌پور در دیدار پایانی با نتیجه ۱۰ بر صر تسوگتگرل مونخباتار از مغولستان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم علی شعبانی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل مین وون‌سئو از کره‌جنوبی با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر ساتیوارت کادیان از هند را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. شعبانی در دیدار فینال با نتیجه ۱۲ بر ۲ علیشیر یرگالی از قزاقستان را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امین طاهری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر صفر عمر سارم از سوریه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل آیال لازاریف از قرقیزستان با نتیجه ۶ بر ۴ ضربه فنی شد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۱۰ بر صفر دانگ هوانگ‌کیم از کره‌جنوبی را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

رده‌بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: ۱- راوی کومار (هند) ۲- علیرضا سرلک (ایران) ۳- نودیرجان صفراف (ازبکستان) و یوتو تاکشیتا (ژاپن)
۶۱ کیلوگرم: ۱- جهانگیر میرزا توروبوف (ازبکستان) ۲- ادلان عسکراف (قزاقستان) ۳- شویا شیمائه (ژاپن) و ایکرامجان خادجی مرادف (قرقیزستان) ... ۸- مجید داستان (ایران)
۶۵ کیلوگرم: ۱- تاکوتو اتوگورو (ژاپن) ۲– باجرانگ (هند) ۳- مرتضی قیاسی (ایران) و یانگ سئوک جئونگ (کره‌جنوبی)
۷۰ کیلوگرم: ۱- سیرباز تالگات (قزاقستان) ۲- سراج‌الدین حسن‌اف (ازبکستان) ۳- اسلام بیک اوروزبیکوف (قرقیزستان) و کاران (هند) ... ۷- امیرحسین حسینی (ایران)
۷۴ کیلوگرم: ۱- نورکجا کایپانوف (قزاقستان) ۲- مصطفی حسین‌خانی (ایران) ۳- سومیدبازار زاندانبود (مغولستان) و اختیار نوروزاف (ازبکستان)
۷۹ کیلوگرم: ۱- بیونگ مین گانگ (کره‌جنوبی) ۲- علی سوادکوهی (ایران) ۳- نارسینگ یاداو (هند) و سایاکبای یوسوپوف (قرقیزستان)
۸۶ کیلوگرم: ۱- حسن یزدانی (ایران) ۲- دیپاک پونیا (هند) ۳- مصطفی العبیدی (عراق) و گوان اوک کیم (کره جنوبی)
۹۲ کیلوگرم: ۱- کامران قاسم‌پور (ایران) ۲- تسوگتگرل مونخباتار (مغولستان) ۳- هیوک بوم گوون (کره جنوبی) و سانجیت (هند)
۹۷ کیلوگرم: ۱- علی شعبانی (ایران) ۲ – علیشیر یرگالی (قزاقستان) ۳- ساتیوارت کادیان (هند) و تاکاهاشی ایشیگورو (ژاپن)
۱۲۵ کیلوگرم: ۱- اولگ بولتین (قزاقستان) ۲- آیال لازاریف (قرقیزستان) ۳- امین طاهری (ایران) و خودربولگا دورجخاند (مغولستان)

رده‌بندی تیمی: ۱- ایران ۱۷۹ امتیاز ۲- هند ۱۵۱ امتیاز ۳- قزاقستان ۱۴۹ امتیاز ۴- ازبکستان ۱۴۳ امتیاز ۵- کره‌جنوبی ۱۲۰ امتیاز ۶- ژاپن ۱۰۲ امتیاز

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =