۱۵۵۷ واحد راکد سال گذشته به چرخه تولید بازگشت

تهران- ایرنا- معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: سال گذشته با تلاش مسوولان، هزار و ۵۵۷ واحد راکد و نیمه راکد در شهرک‌های صنعتی کشور به چرخه تولید بازگشت.

علی رسولیان روز یکشنبه در جریان بازدید از شهرک صنعتی عباس‌آباد پاکدشت گفت: سازمان صنایع کوچک شهرک‌های صنعتی ایران برای فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و استفاده از انرژی‌های نو و خورشیدی در شهرک‌های صنعتی مشوق‌هایی را در نظر گرفته تا بتوان به واسطه آن زمینه استقرار صنایع در این اماکن فراهم شود.
وی یکی از مهترین راه‌های توسعه فعالیت‌های تولیدی در شهرک‌های صنعتی را مشارکت بخش خصوصی دانست و افزود: پیشنهاد ویژه‌ای از طریق وزیر صنعت، به هیأت دولت ارائه شده تا طی آن ، بخش خصوصی با فراق بال بیشتری وارد میدان شده و کارها را مدیریت کند.
وی تأکید کرد: با برون سپاری کارها به بخش خصوصی و ایجاد شهرک‌های صنفی و کارگاهی نزدیک مناطق شهری می‌توان بسیاری از مشکلات تولید کنندگان را برطرف کرد.
رسولی گفت: محوریت دادن به بخش خصوصی، باعث رشد و توسعه فعالیت‌های تولیدی و اشتغال می‌شود، این که امروز شهرک صنعتی عباس‌آباد پاکدشت با کمبود نیروی کار مواجه است نشان می‌دهد که اغلب افراد به کار دولتی دل خوش‌ کرده‌اند درصورتی که بخش خصوصی، اشتغال مولد ایجاد می‌کند و هیچگاه سربار دولت نخواهد بود.
معاون وزیر صمت تصریح کرد: با وجود آن که ما متولی شهرک‌های صنعتی هستیم ولی برای توسعه فعالیت‌های تولیدی از دولت درخواست کرده‌ایم که هزینه‌های مربوط به تغییر کاربری اراضی توسط بخش خصوصی رایگان شود تا آنان بتونند با ورود به میدان، خود شهرک صنعتی ایجاد کرده و به تولید و اشتغال رونق بخشند.
وی اظهار داشت: با توجه به لزوم تصمیم گیری سریع و قاطع، اختیارات لازم را به شرکت شهرک‌های صنعتی استانی تفویض کرده‌ایم و درخواست دارم تا این اختیارات به مدیران شهرک‌ها واگذار شود تا کارها با سرعت بیشتری انجام شود.
رسولی افزود: سال گذشته صنعت کشور از وضعیت بسیار خوبی برخوردار بود و بر اساس آمار، میزان واگذاری اراضی در شهرک‌های صنعتی نسبت به سال قبل، ۸۳ درصد رشد داشت و صنایع راه‌اندازی شده ۳۰ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کردند.
وی گفت: سال گذشته هزار و ۵۵۷ بنگاه تولیدی راکد و نیمه راکد در شهرک‌های صنعتی کشور به چرخه تولید بازگشت.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با توجه به لزوم تأمین برق مورد نیاز شرکت‌های تولیدی گفت: بر اساس تفاهم نامه‌ای که با وزارت نیرو به امضا خواهد رسید، شرکت شهرک‌های صنعتی در امر ایجاد پست‌های برق مشارکت خواهند داشت و تلاش می‌شود تا با تأمین ۳۰ درصد از هزینه‌ها از طریق منابع داخلی، برق مورد نیاز صنایع تأمین شود.
به گزارش ایرنا، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با داشتن ۸۲۳ شهرک و ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌برداری، ۷۸ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، ۶ شهرک فناوری، ۳۸ مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، دو مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، ۹۰ هزار و ۷۴ قرارداد منعقده و بهره‌برداری از ۴۶ هزار و ۸۲۲ واحد صنعتی و سه هزار و ۷۸ واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم ۹۴۱ هزار و ۵۵۸ نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =