میزان تعهد خیرین مدرسه‌ساز ۱۰۰درصد افزایش داشت

تهران-ایرنا- رییس جامعه خیّرین مدرسه ساز کشور، در راستای اجرای «بسته‌های تحولی» وزیر آموزش و پرورش گفت: میزان تعهد خیّرین مدرسه‌ساز در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال پیش افزایش ۱۰۰درصدی داشته و به ۳ هزارمیلیارد تومان رسید.

ناصر قفلی به افزایش میزان تعهدات خیّرین کلان اشاره کرد و اظهار داشت: با شکل گیری پویش‌های مختلف مدرسه سازی و تبیین اهداف و اهمیت مدرسه سازی، علاوه بر این که تعهدات پیشین، رشد قابل توجهی یافت؛ خیرین جدیدی نیز با شوق بیشتر وارد عرصه شدند.

او با اشاره به آغاز پویش «آجرهای مهربانی» همزمان با ماه رمضان، گفت: این پویش نیز در قالب طرح ملی «آجر به آجر» و با هدف جلب مشارکت‌های خُرد مردمی، در امر نیک مدرسه‌سازی، با همکاری مجامع خیّرین مدرسه ساز استان‌ها، ادارات کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان‌ها و ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها در حال اجرا است.

وی خاطرنشان کرد: پویش‌ «مهر را با محرم آغاز کنیم» که همزمان با ماه محرم و صفر شکل گرفت و پویش «من مادرم، بچه‌های ایران، فرزند من» نیز که با هدف جلب مشارکت بیشتر بانوان نیک اندیش در مدرسه سازی برگزار شد؛ با استقبال بیش از یک میلیون نفر از مردم خیّر کشورمان رو به رو شد و در مجموع بالغ بر «هشت میلیارد تومان» به مدرسه سازی، کمک کردند.

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، دغدغه‌مند شدن مردم نسبت به امر آموزش و پرورش دانش آموزان و اهمیت مدرسه‌سازی را از اهداف والای این طرح برشمرد و گفت: این که افراد تمایل دارند در این عرصه وارد شوند، نشانه حساس بودن آنها نسبت به آینده فرزندان و کشور است و این می تواند منشاء اثرات و اقدامات مثبت دیگر بشود.

قفلی افزود: از سوی دیگر توسعه و گسترش فرهنگ مشارکت‌های مردمی در کارهای خیر، اثرات تربیتی و اخلاقی در اجتماع دارد و موجب تشویق بیشتر مردم به این کارها می‌شود.

وی با بیان این که جامعه خیّرین مدرسه ساز به عنوان بزرگ ترین نهاد مردمی کشور و با سرمایه بیش از ۲۲ سال فعالیت نیکوکارانه، توانسته است اعتماد خیراندیشان را جلب کرده و از عموم مردم دعوت کند تا با هر میزان آورده، حتی به اندازه یک آجر، در پویش «آجرهای مهربانی» مشارکت کرده و سهمی در ساخت مدرسه برای کودکان و فرزندانمان داشته باشند.

 هموطنان نیکوکار می‌توانند با مراجعه به سامانه‌هایhttp://ajorbajor.ir و «مهر مدرسه»http://MehreMadrese.ir   یا با استفاده از کد دستوری #۲۴* از طریق تلفن همراه خود به این پویش بپیوندند و نذورات خود را نیز در این ماه مبارک به ساخت مدرسه در مناطق محروم کشور اختصاص دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha