کارنامه ارتش در طول ۴۲ سال درخشان و حماسه ساز است

اراک - ایرنا - فرمانده پدافند هوایی حضرت علی اکبر (ع) و ارشد نظامی ارتش در استان مرکزی گفت: عملکرد ارتش در طول ۴۲ سال انقلاب درخشان و پر از حماسه سازی‌ها است که اوج این حماسه‌ها در دوران دفاع مقدس رقم خورد و درخشش ارتش در صحنه‌های مختلف همچنان با قوت ادامه دارد.

سرهنگ" محمد صادقیان" عصر یکشنبه  در دیدار با مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی به مناسبت گرامیداشت ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: توجهات حضرت امام(ره) و نامگذاری روز ۲۹ فروردین به عنوان روز ارتش روح تازه ای به کالبد ارتش داد و موجب زنده شدن ارتش شد.
 وی تاکید کرد:  ارتش با تکیه بر مکتب حضرت امام(ره) و هدایت‌های مقام معطم رهبری امروز به یک ارتش مکتبی، مردمی، توانمند، سرافراز و متکی بر دانش روز دنیا تبدیل شده است.
ارشد نظامی ارتش در استان مرکزی اظهار داشت: اکنون به برکت هدایت‌های فرمانده معظم کل قوا و مجاهدت های ارتشیان غیور ارتش در کنار سایر نیروهای مسلح برای انجام ماموریت ها و دفاع همه جانبه از کشور آمادگی کامل را دارد.
صادقیان از شهید صیاد شیرازی به عنوان مظهر وحدت یاد کرد و گفت: اکنون وحدت بین مردم، نیروهای مسلح، شیعه و سنی و وحدت بین مسئولان از ویژگی بارز شهید صیاد شیرازی است و یک الگویی کامل برای ارتشیان و سایر نیروهای مسلح است.
وی ادامه داد: به برکت فرماندهان انقلابی و به ویژه فرمانده سپاه روح الله استان از یادگاران دفاع مقدس، اتحاد و وحدت بسیار خوبی در بین نیروهای مسلح استان وجود دارد که باید قدردان بود و از این ظرفیت  برای خدمت رساندن به مردم بیشترین بهره گیری را کرد.
فرمانده پدافند هوایی حضرت علی اکبر(ع) بیان کرد: نیروهای مسلح از ابتدای شیوع بیماری کرونا همواره در کنار کادر بهداشت و درمان بوده اند و برای کنترل و ریشه کنی این بیماری از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.
 مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی نیز در گرامیداشت روز ۲۹ فروردین به عنوان روز ارتش و ارج نهادن به یاد و خاطر شهدای والامقام ارتش، به نقش آفرینی این نیروی مقتدر در عرصه های مختلف پرداخت.
سرهنگ پاسدار " غلامرضا کریمی" تاکید کرد: به برکت انقلاب اسلامی ارتش مظهر اقتدار دفاعی کشور محسوب شود و در کنار سایر نیروهای مسلح نقش مهمی در ایجاد قدرت بازدارندگی ایفا می کند.
وی افزود: آمادگی روز افزون ارتش نشان از کارآمدی و مردمی بودن ارتش دارد و امروز ارتش مایه عزت و سربلندی ملت ایران است.
مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یادآور شد: به برکت انقلاب اسلامی، ۴۸ هزار شهید ارتشی تقدیم به نظام شده است که بیش از ۱۴۰۰ شهید والامقام آن از استان مرکزی است که این مهم نشان از نقش موثر ارتش در پیروزی های دفاع مقدس دارد.
کریمی با اشاره به اینکه ارتش با همان روحیه جهاد، ایثار و ازخودگذشتگی نقش مهم خود در صحنه های انقلاب را ادامه داده است گفت: اکنون ارتش انقلابی در کنار سایر نیروهای مسلح و تحت هدایت و فرماندهی مقام معظم رهبری همچون مشت محکم ملت ایران در برابر توطئه های دشمنان نقش آفرینی می کند.
وی خاطر نشان کرد: ارتش در دفاع همه جانبه از کشور در عرصه‌های مختلف که نمود عینی و عملیاتی آن امروز در مبارزه و کاهش آسیب های بیماری کرونا تجلی یافته پیشتاز است که این مهم نشان از کارآمدی و دانش محوری ارتش دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =