بررسی نیاز و اهلیت متقاضیان/ کارت سوخت ماشین‌آلات کشاورزی پیگیری شود

تهران- ایرنا- رییس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، با تاکید بر پیگیری جدی موضوع صدور کارت سوخت ماشین‌آلات کشاورزی، گفت: مقرر شد کمیته مکانیزاسیون ظرف یک هفته در زمینه قیمت‌گذاری، تعیین نیاز و اهلیت افراد متقاضی ماشین‌آلات، بررسی‌های لازم را انجام دهد.

به گزارش ایرنا، سیدجواد ساداتی‌نژاد در توضیح جلسه روز یکشنبه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس به خبرنگاران گفت: در این نشست که با حضور رییس مرکز مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی، بخش‌های خصوصی و اتحادیه کشاورزان برگزار شد، در زمینه مکانیزاسیون ماشین‌آلات کشاورزی و بررسی نحوه توزیع تراکتور و کمباین بحث و مقرر شد کمیته مکانیزاسیون کمیسیون در مدت زمان یک هفته در زمینه قیمت‌گذاری، تعیین نیاز و اهلیت افراد متقاضی ماشین‌آلات، بررسی‌های لازم را انجام و مدل مناسب توزیع تجهیزات را اعلام کند.

رییس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس با اشاره به اینکه مدیریت غیرصحیح موجود باعث ایجاد سوداگری در بازار ماشین‌آلات کشاورزی شده است، ادامه داد: در حال حاضر سامانه‌ای برای تشخیص نیاز بازار به ماشین‌آلات کشاورزی وجود ندارد.

ساداتی نژاد  با بیان اینکه مکانیزاسیون در بخش باغی نیازمند تقویت است، گفت: موضوع صدور کارت سوخت ماشین‌آلات کشاورزی باید به صورت جدی پیگیری شود و همچنین رفع انحصار در تولید ماشین‌های مانند کمباین و تراکتور در داخل کشور به حمایت ویژه نیاز دارد تا بخش خصوصی بتواند در این عرصه حضور پیدا کند.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با توجه به اینکه بخش بسیار زیادی از کشاورزان کشور خرد هستند باید مراکز خدمات مکانیزاسیون تشکیل شود تا کشاورزان بتوانند از ظرفیت آنها استفاده کنند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha