طرح جامع ابلاغی شهر اراک و آشتیان دوباره بررسی می‌شود

اراک- ایرنا - نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در خانه ملت گفت: طرح جامع ابلاغی شهر اراک و آشتیان مشکلاتی برای مردم و سازندگان مسکن ایجاد کرده است که با قول مساعد وزیر و سفر قریب الوقوع معاون شهرسازی ۲ طرح فوق به ویژه دلایل لزوم الحاق منطقه قنات، مجدد بررسی می‌شود.

دکتر " علی اکبر کریمی" روز یکشنبه به ایرنا گفت: روز گذشته نشستی با وزیر راه و شهرسازی برگزار و آخرین وضعیت طرح های راه، مسکن و شهرسازی استان مورد بررسی قرار گرفت.
وی تاکید کرد: در این نشست مقرر شد با اختصاص اعتبار ویژه از سهم دولت، فاز نخست سه راهی شازند تا جاده ارتباطی فراهان امسال به بهره برداری برسد.
 نماینده معین شهرستانهای تفرش آشتیان و فراهان در بهارستان بیان داشت: اجرای طرح جاده ارتباطی اراک به فرمهین، خنجین، کمیجان، قهاوند و همچنین جاده آهنگران به ساروق و کمیجان در شهرستان کمیجان و طرح جاده غرب رودخانه قره چای و تقاطع غیرهمسطح ورودی شهرستان خنداب، و طرح  پل ورودی شهر اراک در منطقه سنجان و جاده روستاهای منطقه قره کهریز و هزاوه در شهرستان اراک، از  مطالبات به حق و اولویت دار مردم است که با وجود گذشت سال‌های طولانی و حجم زیاد تصادفات و تلفات انسانی تاکنون تکمیل و به بهره برداری نرسیده است.
کریمی تصریح کرد: باید اجرای طرح های بخش راه استان به‌ویژه حوزه های انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب و تفرش، آشتیان و فراهان تسریع شود که در این نشست با قول مساعد وزیر راه و شهرسازی مقرر شد مساعدت لازم در خصوص تکمیل این طرح ها انجام شود.
 عضو کمیسیون صنایع مجلس اظهار داشت: در این نشست موافقت و دستور وزیر راه و شهرسازی در راستای تسریع انجام مطالعات و اخذ مجوز کمیسیون ماده ۲۳ برای احداث جاده درمن - داین بین شهرستان‌های اراک و خنداب و همچنین برای احداث جاده وفس - آقچه کهریز در شهرستان کمیجان ارائه شد.
کریمی اخذ موافقت و دستور وزیر راه و شهرسازی در خصوص تخصیص اعتبار برای تهیه طرح تفصیلی جدید کلانشهر اراک و همچنین تامین اعتبار مورد نیاز برای تهیه طرح ویژه مطالعات شهرسازی و گردشگری در منطقه سنجان و کرهرود را از دیگر مباحث این نشست عنوان کرد.
نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در خانه ملت یاد اور شد: در این نشست مقرر شد پس از محدودیت های کرونایی  خط پروازهای فرودگاه اراک به عتبات عالیات، مشهد و سایر پروزاهافعال تر و از سر گرفته شود و سایت خط هوایی اراک - تبریز به صورت رفت و برگشت  توسط ایرلاین های داخلی ایجاد شود.
کریمی ضمن تاکید بر اینکه در این نشست وزیر راه و شهرسازی برای تسریع در تامین و پرداخت اعتبار مورد نیاز برای تکمیل آزاد راه کنار گذر شمالی اراک موافقت کرد گفت:  پیگیری احداث آزادراه در مسیر اراک به ساوه از مسیر شهرستان‌های فراهان، آشتیان و تفرش بعنوان جایگزین آزادراه اراک - سلفچگان با هدف کوتاه تر شدن مسافت و توسعه شهرستانهای تفرش، آشتیان و فراهان از دیگر مباحثی بود که در این نشست مطرح  و موافقت و دستورهای کتبی لازم برای اجرا و تامین اعتبار این طرح ها  صادر شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha