رایزنی اسلام‌آباد و کابل پیرامون کنفرانس صلح افغانستان در ترکیه

اسلام‌آباد - ایرنا - وزیران امورخارجه پاکستان و افغانستان درباره آخرین تحولات روند صلح، کنفرانس آتی در ترکیه درباره افغانستان و خروج نیروهای خارجی از این کشور تلفنی گفت‌وگو کردند.

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، «شاه محمود قریشی» که روز گذشته سفر منطقه‌ای خود به ۴ کشور را آغاز کرد، امروز (یکشنبه) در حاشیه سفر رسمی به امارات، با همتای افغانستانی خود تلفنی گفت‌وگو کرد.

وزارت امورخارجه پاکستان نیز روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: قریشی در تماس تلفنی با «محمد حنیف اتمر» وزیر امورخارجه افغانستان در مورد آخرین تحولات پیرامون روند صلح این کشور، تصمیم آمریکا برای خروج نظامیان و لزوم کاهش خشونت‌ها در افغانستان تبادل نظر کرد.

در این بیانیه آمده است: وزیر امور خارجه پاکستان تاکید کرد که سیاست این کشور درباره خروج آمریکا مبنی حمایت خروج منظم و مسئولانه نیروهای خارجی است.

وی ابراز امیدواری کرد که خروج نیروهای خارجی با پیشرفت در روند صلح افغانستان همزمان شود.

وزیر امورخارجه پاکستان با اشاره به تلاش این کشور برای موفقیت روند صلح و همچنین نشست آتی در ترکیه درباره افغانستان، از همتای افغانستانی خود برای سفر به پاکستان پس از برگزاری کنفرانس ترکیه دعوت کرد.

وی بر تعهد پاکستان برای تعمیق روابط دوجانبه با افغانستان در همه زمینه‌ها و تداوم هماهنگی و همگرایی برای کمک به برقراری صلح و ثبات در افغانستان تاکید کرد.

شاه محمود قریشی اظهار داشت: پاکستان معتقد است، دستاورد کنفرانس افغانستان در ترکیه می‌تواند به پیشبرد پیمان صلح دوحه کمک کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha