ستاری: امسال چند واکسن انسانی را به تولید انبوه می‌رسانیم
عکس تزئینی است

تهران-ایرنا- معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:‌ در سه سال اخیر اتفاقات خوبی در حوزه تولید واکسن در ایران رخ داده است به طوریکه امسال چند واکسن انسانی را به تولید انبوه می‌رسانیم.

به گزارش خبرنگار آموزش و دانشگاه ایرنا  سورنا ستاری  روز یکسنبه در حاشیه مراسم افتتاح خط تولید ویال تزریقی واکسن ها با اولویت واکسن کرونا افزود: این مجموعه سرمایه گذاری قابل توجهی و  در موقع مناسبی است محصول این مجموعه نیاز تمام تولیدکنندگان واکسن به خصوص کووید - ۱۹ را تامین می کند.
وی افزود: در حوزه دام ،طیور و آبزیان افزایش قابل توجهی در شرکت های دانش بنیان خواهیم داشت که ما در تولید واکسن دام و طیور کمک خواهند کرد.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان داست: همچنین تولیدکندگان سایر واکسن ها هم به این محصول نیازمند هستند که می توانند محصول خود را با ویال ایرانی به بازار عرضه کنند.

ستاری درباره پیگیری شرکت سازنده ویال های واکسن برای ساخت واکسن کرونا اشاره کرد و افزود: این طرح با همکاری یکی از شتابدهنده ها در حال انجام است که البته مراحل تهیه این واکسن را وزارت بهداشت باید تایید کند.
وی ادامه داد: فاز حیوانی این واکسن به پایان رسیده و در حال آماده شدن به مرحله انسانی این واکسن هستن

خط تولید ویال تزریقی واکسن با اولویت واکسن کرونا اسوید - ۱۹ امروز یکشنبه ( ۲۹ فروردین) با همکاری یک شرکت داروساز و یک شرکت دانش بنیان داخلی و با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افتتاح شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =