توانایی هوانیروز ایران، هر دشمن متجاوزی را متحیر خواهد کرد

اصفهان - ایرنا - فرمانده پایگاه چهارم هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی گفت: توانایی بالای هوانیروز ایران در صحنه نبرد، هر دشمن متجاوزی را متحیر خواهد کرد.

امیر سرتیپ خلبان قاسم خاموشی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در اصفهان اظهار داشت: فرمانده معظم کل قوا، روز گذشته در پیامی به فرمانده کل ارتش، بر ضرورت افزایش آمادگی ارتش برای انجام مأموریت ها تا سر حد نیاز تاکید کردند که بطور قطع مخاطب این پیام ارزشمند، یگان‌ها و نیروهای مختلف ارتش هستند.
وی با بیان اینکه تحقق این فرمان را با ارتقای تسلیحات، تجهیزات و آموزش‌ها دنبال می‌کنیم، افزود: پایگاه چهارم هوانیروز نیز به عنوان بخشی از ارتش مقتدر کشور با بهره‌گیری از ظرفیت‌ داخلی از جمله دانشگاه و صنعت، در حوزه تجهیزات و تسلیحات همواره بر ارتقای توان دفاعی تاکید دارد.
فرمانده پایگاه چهارم هوانیروز اضافه کرد: افزون بر این، در حوزه تربیت نیروی انسانی همتراز نظام اسلامی نیز می‌کوشیم تا با بهره‌گیری از ۲ عنصر تعهد و تخصص، همواره این افزایش آمادگی را در کارکنان خود تقویت کنیم و این روند را با قدرت ادامه دهیم.
وی  ادامه داد: از سوی دیگر پایگاه چهارم هوانیروز بر اساس دستورات و برنامه‌ سالانه خود با برگزاری آموزش‌ها و رزمایش‌های مختلف، شیوه‌ها و تاکتیک‌های نبرد را متناسب با تهدیدات و ماموریت‌های احتمالی‌ جدید تمرین می‌کند و هیچ حد توقفی هم برای توانمندسازی خود قائل نیست. 
امیر خاموشی تصریح کرد: امروز مکتب دفاعی انقلاب به عنوان یادگار شهدای سال‌های دفاع مقدس از جمله شهیدان کشوری، شیرودی و وطن‌پور، عامل انگیزه و شجاعت و درس رزم و دفاع کارکنان هوانیروز است.
وی با اشاره به ۲۹ فروردین به عنوان روز ارتش گفت: ۴۸ هزار شهید، ده‌ها هزار جانباز و آزاده ارتش از جمله قریب ۲۵۰ شهید، ۶۰۰ جانباز و ۸۴ آزاده هوانیروز در جنگ تحمیلی هشت‌ساله نمادی از روحیه ایثار و فداکاری در این یگان توانمند است‌.
فرمانده پایگاه چهارم هوانیروز تاکید کرد: در کنار ارتقای روحیه نبرد و رزم، خدمات مردم‌یاری و امدادی هوانیروز نیز بعد دیگری از برنامه‌های این پایگاه است که سال گذشته در حوزه مدیریت بیماری کرونا و امداد به مردم از طریق اورژانس هوایی در استان ها به ارائه خدمت پرداختیم و در برنامه سال جاری نیز بر افزایش این خدمات تاکید داریم‌.
وی همچنین با اشاره به برنامه‌های پایگاه چهارم هوانیروز به مناسبت روز ارتش گفت: شرکت در مراسم رژه نیروهای ارتش در اصفهان، اهدای خون توسط کارکنان این پایگاه و ادای احترام به خانواده های ارجمند شهدا و تجدید بیعت با شهدای ارتش جمهوری اسلامی از برنامه های این روز عزیز است.
وی همچنین دعوت از پیشکسوتان دفاع مقدس و ادای احترام به آنان و کسب تجربیاتشان را از برنامه‌های همیشگی این پایگاه برشمرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =