محدودیت‌ها ظرف ۱۰ روز آینده در چهارمحال و بختیاری ادامه یابد

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به قرار گرفتن این استان در اوج منحنی موج چهارم کرونا، تداوم محدودیت‌ها برای گذر از این موج تا ۱۰ روز آینده را خواستار شد.

مجید شیرانی روز یکشنبه در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، بیشترین درگیری و بالاترین حجم بیماران مربوط به موج چهارم بوده است و در یک هفته اخیر تعداد بیماران بستری و سرپایی افزایش قابل توجهی داشته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر در اوج منحنی شیوع کرونا قرار داریم و شرایط روزهای آینده، حوزه سلامت استان را در بیم و امید قرار داده است چرا که پیش‌بینی رفتار و نحوه شیوع موج چهارم کرونا مانند موج‌های قبلی نیست و به سختی می‌توان آن را پیش‌بینی کرد.

شیرانی تشدید و تداوم محدودیت‌ها را عامل مهمی در مدیریت شیوع کرونا دانست و تصریح کرد: محدودیت‌ها در مدیریت شیوع کرونا موثر بود اما آنچه در ستاد ملی و استانی مصوب شد به خوبی اجرایی نشده است و نیاز است جدیت بیشتری در این حوزه به کار گرفته شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در روزهای گذشته برگزاری مراسم‌های عروسی و ختم در استان گزارش شده است،گفت: این موضوع شرایط شیوع کرونا را وخیم‌تر می‌کند.

رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست از فعالیت ۵۴ تیم نظارتی در استان خبر داد و گفت: ۱۱ هزار مورد نظارت بر اصناف از سوی این تیم‌ها انجام شده که بر اساس آن یک هزار و ۸۵۹ مورد اخطار صادر شده، ۳۳۶ واحد صنفی به مراجع قضایی معرفی و ۴۴۷ واحد نیز پلمب شده است.

سید راشد جزایری درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان را ۸۶ درصد اعلام کرد و گفت: لردگان با ۹۹ درصد و سامان با ۷۴ درصد به ترتیب بیشترین و کمترین رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در استان به خود اختصاص دادند.

وی فعالیت غیرقانونی باشگاه‌های ورزشی و آرایشگاه‌های زنانه را چالش حوزه اصناف استان برشمرد و افزود: برگزاری مراسم‌ها و عروسی نیز دیگر چالش جدی استان است که با وجود همه تاکیدها شاهد برگزاری این مراسم‌ها هستیم.

جزایری از دریافت هفت هزار دوز واکسن کرونا خبر داد و گفت: تا پایان ۱۰ روز آینده تمامی کارد بهداشت و درمان شامل دولتی و خصوصی و مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان پوشش داده می‌شود.

رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: برای جانبازان بالای ۵۰ درصد، بیماران خاص و پاکبان‌های بالای ۵۰ سال سن نیز سهمیه در نظر گرفته شده است.

جزایری افزود: در نوبت اول و دوم نیز ۹ هزار و ۲۲۸ دوز واکسن به استان اختصاص داده شد.

به گزارش ایرنا، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۹۹ هزار و ۱۶۱ مورد تست کرونا در این استان انجام شده که بر اساس آن ۳۵ هزار و ۷۶ بیمار مبتلا به این ویروس شناسایی شده است.

همچنین تاکنون ۸۷۶ نفر در این استان جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha