دریادار سیاری: ارتش برای انجام ماموریت‌های خود آمادگی کامل دارد

تهران- ایرنا- معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: ما باید تهدیدات آینده را به خوبی بشناسیم و متناسب با آن خود را آماده کنیم خوشبختانه این اتفاق مهم نیز افتاده و ارتش جمهوری اسلامی ایران برای انجام ماموریت‌های خود کاملا آماده است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش،  دریادار حبیب‌الله سیاری روز یکشنبه در حاشیه مراسم رژه ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی اظهار کرد: از سال گذشته به دلیل شیوع کرونا و به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی با انعطافی که داشتیم نوع رژه را تغییر دادیم تا خدایی ناکرده آسیبی متوجه کارکنان و به ویژه مردم عزیز ما نباشد.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: در رژه امسال و همچنین سال گذشته نیروی پیاده حذف شد و رژه به یگان‌های محمول اختصاص پیدا کرد و در این خودروها نیز تنها یک سرنشین حضور دارد تا از این طریق بخشی از توانمندی‌های ارتش در حوزه‌های مختلف به ویژه در عرصه مقابله با ویروس کرونا به نمایش گذاشته شود. همچنین برای کاهش آسیب‌ها این روژه در درون پادگان‌ها برگزار شد و در سراسر کشور نیز همه یگان‌های ارتش رژه را به‌صورت محمول و در داخل پادگان‌ها و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار کردند.

سیاری درخصوص آمادگی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای انجام ماموریت‌های خود خاطرنشان کرد: همانگونه که می‌دانید ماموریت اصلی ارتش جمهوری اسلامی ایران حفظ تمامیت ارضی کشور، دفاع از نظام و انقلاب اسلامی ایران است و برای این کار ارتش در ابعاد مختلف باید خودش را آماده کند.

وی با تاکید بر اینکه در همه برنامه‌ها می‌بایست همواره نگاه‌مان به جلو باشد اظهار کرد: باید در بعد نیروی انسانی آمادگی کامل داشته باشیم و کارکنان خود را مطابق با ارزش‌های انقلاب اسلامی تربیت کنیم و آموزش دهیم. در حین خدمت نیز برای ارتقای مهارت‌های آنها تا حد مطلوب اقدام کنیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: امروز تربیت نیروها متناسب با آرمان‌های انقلاب در حال اجراست و ما با قطع وابستگی به کشورهایی که با نگاه استکباری به کشور ما آموزش می‌دادند روی پای خود ایستادیم و به برکت انقلاب امروز تمامی کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی ارتش آموزش‌ها را متناسب با استانداردهای روز می‌بینند.

سیاری با اشاره به پیشرفت‌های ارتش در حوزه تجهیزات دفاعی گفت: پیش از انقلاب همه تجهیزات ما وابسته به کشورهای غربی بود اما امروز تمامی تجهیزات نیروهای زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی به روز و تولید داخل است. همه امکاناتی که در حوزه‌های مختلف در اختیار نیروهای مختلف ارتش جمهوری اسلامی ایران است در داخل کشور تولید می‌شود.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اینکه در زمان دفاع مقدس حتی سیم خاردار نیز به کشور ما نمی‌دادند، گفت: اینکه مقام معظم رهبری می‌فرمایند «در زمان دفاع مقدس حتی سیم خاردار هم به ما نمی‌دادند» یک واقعیت بود اما امروز به برکت انقلاب اسلامی همه وابستگی‌ها قطع شده و ما با نگاه به توان و ظرفیت‌های داخلی کشور و البته با همتی که جوان‌ها پای کار آورده‌اند دارای توان رزمی بسیار بالایی هستیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: نگاه به آینده بسیار مهم است و اینکه ما باید تهدیدات آینده را به خوبی بشناسیم و متناسب با آن خود را آماده کنیم خوشبختانه این اتفاق مهم نیز افتاده و ارتش جمهوری اسلامی ایران برای انجام ماموریت‌های خود صد در صد آماده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha