توسعه کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد فارس نیازمند تامین آب است

شیراز -ایرنا- مدیرعامل کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد فارس با بیان اینکه یکی از مشکلات در راه توسعه و راه اندازی فاز دوم این کارخانه، آب و انتقال آن از سد هایقر است، اعلام کرد: در صورت عدم انتقال آب توسعه و راه اندازی این فاز امکان پذیر نخواهد بود.

حامد مرام، شنبه در حاشیه دیدار با فرماندار شهرستان فیروزآباد گفت : در نظر داریم  فاز دوم توسعه بزرگترین کارخانه کربنات سدیم خاورمیانه را پیگیری و راه اندازی کنیم که در زمینی به مساحت  ۱۳۰ هکتار با اشتغالزایی ۱۵۰۰ نفر  پیش بینی شده است.

او با بیان اینکه این کارخانه برای  تکمیل و راه اندازی سد هایقر بیش از ۱۱ میلیارد تومان کمک کرده است، اظهار داشت: متاسفانه این سد هنوز به دلیل مشکلات تملک اراضی آبگیری نشده است.

مدیرعامل کارخانه سدیم فیروزآباد با اظهار اینکه به دنبال مجوزساخت کارخانه سیمان یک میلیون تُنی در این شهرستان  هستیم افزود : این کارخانه در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار  و ایجاد اشتغال برای  ۵۰۰ نفر ساخته می شود و ارز آوری خوبی هم برای اقتصاد کشوربدنبال دارد. 

فرماندار فیروز آباد در این نشست بر لزوم حمایت از تولید و ایجاد اشتغال تاکید کرد و گفت: از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان در منطقه حمایت خواهیم کرد.

حسین آرگیو ادامه داد: رونق تولید و افزایش اشتغال از برنامه های اولویت دار این فرمانداری است.

وی بیان کرد : تاسیس کارخانه یک میلیون تُنی سیمان و فاز دوم کارخانه کربنات سدیم در فیروزآباد در دستور کار فرمانداری قرار گرفته است.

فیروزآباد از شهرستان های چنوب غربی فارس است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha