فرمانده کل ارتش: توان پهپادی ارتش، برگ برنده نیروهای مسلح است

تهران- ایرنا- فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: توان پهپادی ارتش به عنوان یک قدرت و برگ برنده نیروهای مسلح است که در صورت نیاز در میدان‌های نبرد از آن استفاده خواهد شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی در حاشیه رژه یگان‌های محمول ارتش و در جمع خبرنگاران با تبریک فرارسیدن ۲۹ فروردین روز ارتش، گفت: روز ۲۹ فروردین یادگار بزرگ بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه است.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تجهیزات و دستاوردهای به نمایش گذاشته شده در رژه امروز، افزود: آنچه شما شاهد بودید گوشه‌ای از توانمندی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران بود که با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به نمایش گذاشته شد.

موسوی با تاکید بر رعایت پروتکل‌های مختلف بهداشتی تصریح کرد: برای ما بسیار مهم بود که دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا را ۱۰۰ درصد اجرا کنیم و کوچکترین خطری در این زمینه نکنیم، بنابراین بسیاری از کارهایی که می‌توانستیم ارائه کنیم را حذف کردیم و آنچه به نمایش گذاشته شد، دستاوردهایی بود که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان نمایش داشت.

وی خاطرنشان کرد: شما امروز شاهد حضور قدرت نوظهور پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران بودید و این بسیار مهم است که قدرت پهپادی ارتش در سال‌های فشار حداکثری ظهور و رشد کرده و پا گرفته است.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: توان پهپادی ارتش امروز به عنوان یک قدرت و برگ برنده نیروهای مسلح است که در صورت نیاز در میدان‌های نبرد از آن استفاده خواهد شد.

موسوی گفت: نیروهای زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران آنچه را که می‌شد با رعایت همه ملاحظات بهداشتی نشان دهند را در معرض دید مردم عزیزمان قرار دادند. ما با این رژه می‌خواهیم به مردم عزیزمان بگوییم آنچنان که در این ۴۳ سال پیشاپیش این ملت در برابر دشمنان ایستاده‌ایم و از آرمان‌های آنها دفاع کرده‌ایم باز هم فرزندان غیور شما در ارتش جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم برای تحقق آرمان‌ها ایستاده‌اند و پیش خواهند رفت.

وی یادآور شد: در انتهای رژه امروز شما شاهد نمونه‌هایی از توانمندی قرارگاه پدافند زیستی ارتش و نیروهای چهارگانه ارتش جمهوری اسلامی ایران بودید، این رژه نمادین در واقع ادای احترامی است به جامعه بهداشت و درمان و مدافعان سلامت مردم این کشور، همچنین ادای احترام و تعظیم به شهدای بزرگوار این عرصه و خانواده های محترم آنها است.

فرمانده کل ارتش اضافه کرد: با این رژه به ملت بزرگ ایران اعلام کردیم که ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنان که در حوادث طبیعی مانند زلزله و سیل در کنار مردم بوده است، از اسفند سال ۹۸ تا کنون برای مقابله با کرونا در کنار مردم ایستاده است و هر جا که لازم باشد و هر کمکی که از دست ارتش جمهوری اسلامی ایران برآید برای مردم با جان و دل انجام خواهد داد.

موسوی ادامه داد: ارتش همواره برای مردم و در کنار آنها و در خدمت این عزیزان است و این حرف اساسی رژه ۲۹ فروردین سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران و روز حماسه آفرینی‌های نیروی زمینی قهرمان ارتش جمهوری اسلامی ایران بود.

وی درباره تاثیر تحریم‌ها بر توان دفاعی کشور اظهار کرد: خاصیت هر انسانی است که وقتی در محدودیت قرار می‌گیرد دو راه بیشتر ندارد یا اینکه محدودیت را حاکم بر خود بداند و زندگی خود را تمام شده بپندارد و راه دیگر اینکه محدودیت را به فرصتی تبدیل کند. برای عبور از این محدودیت آنچه توان دارد به کار بگیرد. ملت بزرگ ایران در این ۴۳ سال راه دوم را انتخاب کرده است، به توان داخلی و مردم تکیه کرده و ارتش جمهوری اسلامی ایران که جزئی از این ملت بزرگ است در این سال‌ها توانست بیش از ۸۰ درصد وابستگی خود به بیگانگان را با اتکا به توان داخلی قطع کند.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: آنچه امروز شما به عنوان قدرت پهپادی مشاهده کردید در همین سال‌های فشار حداکثری در ارتش جمهوری اسلامی ایران بروز و ظهور یافت. تحریم‌ها برای همه ملت‌ها ظالمانه و محدودیت آفرین است و می‌تواند بر ملت‌ها فشار ایجاد کند اما ملتی که بتواند از تحریم‌ها و فشارهای بیگانگان به عنوان فرصت استفاده کند می‌تواند حرف اصلی خود را در جهان محکم به زبان بیاورد.

موسوی خاطرنشان کرد: ایران می تواند پرچم خود را در اهتزاز نگه دارد اقتدار و سربلندی ملت خود را در جهان حفظ کند، این راهی است که ملت ایران انتخاب کرده و ارتش هم که جزئی از این ملت است این راه را انتخاب کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha