تهدیدکنندگان سلامت مردم در چهارمحال و بختیاری دادگاهی ‌می‌شوند

شهرکرد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به افزایش شیوع ویروس کرونا، خواستار رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی شد و تاکید کرد: باید با تهدیدکنندگان سلامت مردم به شدت برخورد قضایی شود و گروه‌های نظارتی در همین راستا با کسی مماشات نکنند.

جعفر مردانی روز یکشنبه در نشست استانی ستاد مقابله با کرونا افزود: مواردی که تهدید علیه بهداشت عمومی به شمار می‌رود از طریق ناظران بهداشت به ماموران نیروی انتظامی گزارش شود تا با دریافت حکم از دادستان با متخلفان برخورد شود.

وی ادامه داد: در شرایط خطرناک شیوع کرونا قرار داریم و باید حساسیت‌ها در مجموعه‌های اداری و جامعه بیشتر شود و مدیران دغدغه لازم را در ابتدا در خود ایجاد کنند تا بتوان مصوبات ستاد کرونا را به نحو شایسته‌ای اجرایی کرد.

مردانی با هشدار نسبت به عادی‌انگاری شیوع کرونا، نسبت به روند رو به رشد موج چهارم کرونا در استان ابراز نگرانی کرد و گفت: گزارش‌هایی که از سوی دانشگاه علوم پزشکی ارائه شده است نشان‌دهنده وخامت اوضاع است از همین رو باید با تمام توان شرایط را برای اجرای ۱۰۰ درصدی پروتکل‌ها و مصوبات به کار گرفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه برای حفظ سلامتی مردم در استان نیازمند عزم جدی و جمعی هستیم، تصریح کرد: از امروز مصوبات ستاد استانی بیش از گذشته رصد و پیگیری شود و مشخص شود کدامیک از ادارات مصوبات مربوط به خود چرا و به چه میزان اجرا نکرده است.

مردانی با تاکید بر اجرای صحیح دورکاری کارمندان دستگاه‌های اجرایی، اظهار داشت: این مصوبه بنا بر گزارشی به خوبی اجرایی نشده است و از سوی دیگر باید مراقبت شود تا کارمندانی که به دورکاری می‌روند در ساعات اداری در منزل باشند و از پرداختن به امور شخصی در بیرون از خانه بپرهیزند.

وی همچنین خواستار تشدید کنترل در مبادی ورودی شهرهای استان شد و افزود: نیروی انتظامی تلاش بیشتری داشته باشد و چنانچه نیاز به نیروهای بیشتری دارد اعلام کند تا نیروی انسانی مورد نیاز در اختیار این نهاد گذاشته شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: همچنین به افرادی که در مکان‌های عمومی تجمع و دورهمی برگزار می‌کنند نیز تذکر داده شود.

وی با قدردانی از اصنافی که محدودیت‌ها را به خوبی اجرا کرده‌اند از تعداد اندکی از اصناف که در این خصوص همراهی نکردند گلایه کرد و افزود: تیم‌ها نظارتی این اصناف متخلف را شناسایی و مطابق با مصوبات ستاد کرنا برخورد کنند.

به گزارش ایرنا، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۹۹ هزار و ۱۶۱ مورد تست کرونا در این استان انجام شده که بر اساس آن ۳۵ هزار و ۷۶ بیمار مبتلا به این ویروس شناسایی شده است.

همچنین تاکنون ۸۷۶ نفر در این استان جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha