چشم‌اندازهای دیدار آینده تیم فوتبال فجر سپاسی با مس کرمان
عکس آرشیوی

شیراز-ایرنا- تیم فوتبال فجر شهید سپاسی شیراز در یکی از حساسترین دیدارهای فوتبال لیگ دسته یک کشور به مصاف مس کرمان صدرنشین می رود که این بازی می‌تواند جذاب باشد.

به گزارش ایرنا، دیدار این ۲ تیم از آن جهت حساس است زیرا در صورت بُرد تیم فجر  این تیم در یک قدمی صدرنشین قرار خواهد گرفت ضمن اینکه تیم های تعقیب کننده صدرنشین هم از بُرد تیم فجر خوشحال خواهند شد.

دیداراین ۲ تیم از هفته بیست و یکم رقابت های فوتبال دسته یک کشور جام آزادگان ساعت ۲۰ دوشنبه سی ام فروردین ماه در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز برگزار می شود.

هم اینک در جدول رده بندی تیم مس کرمان با ۳۸ امتیاز صدرنشین است و تیم های استقلال خوزستان و فجر سپاسی شیراز هم با ۳۴ امتیاز در تعقیب تیم مس کرمان هستند.

 نبرد بهترین خط حمله  برابر بهترین خط دفاع لیگ

فجر سپاسی با ۲۲ گل زده دارای یکی از بهترین خط حمله های لیگ دسته  یک فوتبال است، در حالی که تیم مس کرمان با ۹ گل خورده بهترین خط دفاع را دارد و نبرد مهاجمان گلزن فجر با مدافعان میهمان هم می تواند دیدنی باشد.

فجری ها که در نیم فصل لیگ تیمشان را تقویت کرده اند در شروع دور برگشت ۲ پیروزی در کارنامه دارند که این امر نشان دهنده عزم جزم شاگردان علی اصغر کلانتری برای مدعی شدن و صعود به لیگ برتر است.

زود است که بخواهیم تیمی را صعود کننده به لیگ برتر بدانیم 

هرچند هنوز زود است که بخواهیم تیمی را صعود کننده به لیگ برتر بدانیم زیرا ۱۴ بازی دیگر باقی مانده است  و هفت تیم بالای جدول شانس صعود دارند اما آنچه مشخص است فجری ها می خواهند تا پایان مسابقات همچنان مدعی باشند و بعید نیست که جشن صعود به لیگ برتر آن هم پس از حدود هشت سال بگیرند.

زردپوشان فجرسپاسی در مقابل مس کرمان به دنبال سومین بُرد پی در پی خود هستند تا نوار پیروزی های خود را ادامه دهند.

میلاد احمدی ، دانیال کردستانی ، امیر حسین صدقی ، حمید نعمتی ،رضا آقابابایی ، محمد قنبری ، محمد کاظمی ، علی مولایی ، آرش ملک، هادی حبیب نژاد ،، فرزان دانا، آریا بزرگر  از جمله  بازیکنان  تیم فجر هستند که می توانند در ادامه مسابقات یاریگر سرمربی تیم باشند.

آنچه برای فجری ها اهمیت دارد حمایت مجموعه باشگاه و در راس آن فرمانده سپاه فجر است که نسبت به سال های گذشته از نظر مالی خوب حمایت کرده اند و دیگر شاهد اظهار نظر های بازیکنان ، کادر فنی و دست  اندرکاران نیستیم که بگویند مشکل مالی داریم.

فجری ها باید مواظب مهاجمان تیم مس همچون سیدپیمان میری که تاکنون پنج گل به ثمر رسانده باشند. بابا محمدی مهاجم فصل گذشته تیم فجرهم با سه گل از بهترین گلزنان تیم مس کرمان است و شاید بابا محمدی راه باز کردن دروازه تیم سابق خود را بلد باشد و انگیزه زیادی هم برابر تیم سابقش دارد.

 آیا مس کرمان برای انتقام شکست دور رفت به زمین می‌آید؟

تیم فجر سپاسی شیراز بیستم آذرماه ۹۹  در هفته چهارم دور رفت در کرمان دست به کار بزرگی زد و این تیم را با نتیجه ۲ بر صفر و با گل های امیرحسین صدقی و دانیال کردستانی  شکست داد و باید منتظر ماند ودید آیا تیم مس کرمان برای جبران شکست خانگی دور رفت به شیراز می آید و یا اینکه میزبان می خواهد دوباره این تیم را شکست دهد و به یک قدمی مس برسد.

سرمایه گذاری خوب کرمانی ها در فوتبال، استان فارس کجاست؟

کرمانی ها در این سال ها سرمایه گذاری زیادی روی فوتبال کرده اند و با معادنی که در اختیار دارند، هم اینک ۲ تیم گل گهر و  مس رفسنجان در لیگ برتر جایگاه خوبی  دارند،  تیم های مس و آرمان گهر هم در دسته یک هستند که تیم  مس هم اینک مدعی است و در صورت صعود این تیم به لیگ برتر، کرمانی ها سه تیم در سطح اول فوتبال کشور خواهند داشت و این در حالی است که فارسی ها سالهاست در حسرت لیگ برتری شدن به سر می برند.   

همچنین کرمانی ها ۲ تیم مس شهرباباک و مس نوین هم در دسته دوم دارند که جایگاه آنها نیز در این لیگ هم خوب است  و استان فارس تنها ۲ تیم در لیگ دسته یک دارد با این روندی که کرمانی ها در پیش دارند، معدن مس آنها فوتبال ایران را خواهد گرفت.

اما استان فارس چنین معادنی ندارد و معادن سنگ آن هم کاری به حضور در فوتبال و ورزش ندارد و اراده ای هم وجود ندارد که بخواهند از فوتبال فارس حمایت کنند.

تیم  قشقایی  میهمان رایکا بابل است

تیم فوتبال قشقایی در این هفته در بابل میهمان تیم رایکا است که این بازی هم برای هر ۲ تیم اهمیت دارد.

شاگردان داریوش هرمزی سرمربی تیم قشقایی که دور برگشت را خوب شروع کردند و با تقویت کردن تیم به دنبال آن هستند که به جایگاه بالاتری دست یابند.

تیم رایکا با ۲۵ امتیاز در رده یازدهم و تیم قشقایی هم با ۲۰ امتیاز پانزدهم است ضمن اینکه تیم قشقایی در خارج از خانه بازیهای خوبی را به نمایش گذاشته است و در این  هفته می تواند رایکا را در خانه با شکست متوقف کند.

هم اینک در جدول رده بندی پس از انجام ۲۰ بازی تیم مس کرمان با ۳۸ امتیاز همچنان صدر جدول را حفظ کرده، استقلال خوزستان با ۳۴ امتیاز و  فجر سپاسی هم با همین تعداد امتیاز و تفاضل گل کمتر به ترتیب دوم و سوم شدند.

تیم فجر در هفته بیست و یکم این  رقابت ها  سی ام  فروردین ما درشیراز و در یک بازی حساس میزبان تیم صدرنشین مس کرمان است و تیم قشقایی هم در همین روز میهمان تیم رایکا بابل است.

در رقابت های فوتبال دسته یک کشور ۱۸ تیم شرکت دارند و پس از انجام ۳۴ بازی تیم های اول و دوم جدول جواز حضور در لیگ برتر دوره بیست و یکم را کسب خواهند کرد و ۲ تیم انتهای جدول راهی لیگ دسته دوم می شوند.

نود ارومیه با ۱۷ و گل ریحان البرز با ۱۴ امتیاز در خطر سقوط قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha