زلزله گناوه آسیبی به نیروگاه اتمی بوشهر وارد نکرده‌است

بوشهر- ایرنا- روابط عمومی نیروگاه اتمی بوشهر اعلام کرد: زمین لرزه ۵.۹ ریشتری روز یکشنبه شهرستان گناوه هیچگونه آسیبی به این نیروگاه وارد نکرده‌است.

به گزارش ایرنا به نقل از این روابط عمومی، وضعیت تمامی تاسیسات، تجهیزات و ساختمان‌های نیروگاه اتمی بوشهر در صحت کامل و در روند انجام فعالیت‌های جاری آن خللی وارد نشده‌است.

نیروگاه اتمی بوشهر براساس استانداردها و ضوابط بین‌المللی طراحی و احداث شده و در برابر شدیدترین زلزله‌های احتمالی در کشور و منطقه ایمن است.

نیروگاه اتمی بوشهر به عنوان اولین نیروگاه اتمی یکهزار مگاواتی برق هسته‌ای غرب آسیا در ۱۲ شهریورماه ۱۳۹۰ به شبکه‌ی سراسری برق کشور متصل شد و اینک با عبور از مرز تولید ۴۳ میلیارد کیلووات ساعت برق هسته‌ای، نقش ویژه‌ای در تأمین انرژی مورد نیاز کشور بویژه در استان‌های جنوبی در فصل‌های گرم و سرد سال ایفا می‌کند.

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر در ساعت  ۱۱:۱۱ روز یکشنبه در ۲۸ کیلومتری شهرستان گناوه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد که باعث قطعی برق، تلفن ثابت، اینترنت، تخریب دیوارهای خانه‌ها، ریزش کوه، شکستن شیشه‌ها و اثاثیه منازل مردم و مصدومیت پنج نفر شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =