صنعت دریایی کشور با استفاده از فناوری‌های نوین هوشمند می‌شود

تهران- ایرنا- ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته با تشکیل کارگروه هوشمندسازی تلاش می کند صنعت دریایی در مسیر استفاده از فناوری‌های نوین قرار گرفته تا به نیازها و چالش‌های موجود در بخش‌های مختلف پاسخ دهد.

به گزارش روز یکشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری که یکی از نهادهای موثر چند سال اخیر در حوزه صنعت دریایی است، با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق تلاش می‌کند مسیر توسعه این صنعت کاربردی را در کشور تسهیل کند. گسترش این صنعت بزرگ و حیاتی موضوعی است که می‌تواند در کنار پاسخ به نیازهای موجود، زمینه توسعه یافتگی کشور را فراهم کند.

یکی از اقدامات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای این کار، هوشمندسازی این صنعت است؛ صنعتی که به واسطه وجود پهنه‌های بزرگ دریایی در اطراف کشور، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و یاریگر کشور در اوج تهدیدات و تحریم‌های بین‌المللی خواهد بود. به همین دلیل هوشمندسازی این حوزه یکی از ضروریاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

 ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز یکی از راه‌های بررسی وضعیت موجود و شناسایی نیازهای این حوزه را هوشمندسازی صنعت دریایی می داند و بر همین اساس نیز در حال تکمیل زنجیره این کار است.

این کار با تشکیل کارگروه هوشمندسازی اجرایی شده است تا اقدامات در این حوزه با استفاده از توان متخصصان در مسیری درست و منطبق با نیازهای کشور پیش رود. هدف از تشکیل این کارگروه، بررسی وضعیت هوشمندسازی حوزه دریایی در کشور است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =