۲۸ درصد از آزمایش های کرونا در گچساران مثبت شد

گچساران- ایرنا- فرماندار گچساران گفت: از مجموع نمونه گیری‌های انجام شده در فروردین امسال ۲۸ درصد مثبت بوده است.

 علیرضا اتابک روز یکشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا در گچساران افزود: هفت هزار و ۷۸۹ مورد نمونه ‌گیری از افراد مشکوک به علائم بالینی فروردین ماه امسال در این شهرستان گرفته شد.

وی بیان کرد: سیر کرونا در این شهرستان به صورت صعودی با شیب تند است که در تعداد افراد بستری، بیماران مراجعه سرپایی به مراکز درمانی مشهود می باشد.

اتابک اظهار داشت:هم اکنون ۸۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های این شهرستان بستری هستند.

وی تصریح کرد: روزانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ مورد نمونه گیری تست کرونا در این شهرستان انجام می شود.

 اتابک  افزود:  ۵۴۴مورد تست کرونا از ابتدای فروردین تاکنون در روستاهای این شهرستان انجام شد که ۱۹۴ مورد مثبت بوده است.

وی  ادامه داد: هم اکنون مشاغل سطح ۲، سه و چهار در این شهرستان تعطیل هستند  و مشاغل گروه یک در حال فعالیت هستند.

اتابک با بیان اینکه هم اکنون کانون خطر ابتلا به کرونا  در گچساران  ادارات و شرکت‌های بزرگ می باشد گفت:  سدچم شیر، پتروشیمی و مرکز لرزه نگاری  کانون خطر ابتلا به کرونا می باشند. 

وی ادامه داد: ظرفیت خوابگاه‌ها  و نیروی شاغل در شرکت های بزرگ باید کاهش یابد.

وی گفت: میانگین بستری بیماران مبتلا و مشکوک به کرونا در بیمارستان رجایی در ۲هفته گذشته۶۰ تا۷۰ نفر بوده که این روند به تثبت رسیده است.

فرماندار گچساران گفت: مدیران دستگاه های اجرایی این شهرستان حق  شرکت در مراسمات تشییع جنازه ها  را ندارند.

وی ادامه داد:  شیوع و سرایت بیماری کرونا در پیک چهارم نسبت به سه پیک دیگر بیشتر می باشد به همین دلیل باید تدابیر و تصمیمات اساسی در این زمینه اتخاذ شود.

فرماندار گچساران افزود: جلوگیری از دور همی ها، کنترل اماکن گردشگری و زیارتی و  برگشت خودرو های به این اماکن و تعطیلی مراکز اقامتی و مساجد از مهمترین اقدامات این ستاد در ایام نوروز بود.

وی گفت: به دلیل رعایت نکردن دستور العمل ها ستاد مقابله با کرونا آب و برق اماکن ورزشی در این شهرستان قطع خواهد شد.

اتابک بیان کرد:  بر اساس تصمیمات ستاد کرونا تشییع جنازه ها در این شهرستان از ساعت ۹ صبح با حداکثر  ۳۰ نفر برگزار شود علاوه بر تعهد به شهرداری ها در صورت رعایت نکردن به مقام قضایی معرفی خواهند شد. 
اتابک تصریح کرد: دورهمی‌های خانوادگی و تجمع‌های غیر ضروری، نشست های انتخاباتی، مراسم ختم، تشییع جنازه و شادی مهمترین عامل انتقال ویروس کرونا در این شهرستان است.

وی ادامه داد: علیرغم تاکید بر فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برپایی نشست های انتخاباتی، مراسمات عروسی، دورهمی و مهمانی از سوی برخی افراد همچنان ادامه دارد که این مهم عاملی برای انتشار ویروس کروناست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =