اعزام ۵۹ دستگاه آمبولانس اورژانس به منطقه زلزله‌زده گناوه

تهران - ایرنا - سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: به منظور ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی به حادثه دیدگان احتمالی زلزله بندر گناوه استان بوشهر، ۵۹ دستگاه آمبولانس به منطقه زلزله‌زده اعزام شده است.

مجتبی خالدی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام این خبر افزود: علاوه بر ۵۹ دستگاه آمبولانس یاد شده پنج دستگاه اتوبوس آمبولانس هم به منطقه زلزله زده اعزام شده است.

وی توضیح داد: امدادگران اورژانس ۱۱۵ توانستند با حضور سریع خود چهار مصدوم این زمین لرزه را با ارایه خدمات پایه و اولیه فوریت های پزشکی درمان سرپایی کنند.

خالدی تاکید کرد: پایگاه های اورژانس در منطقه، سه بیمارستان صحرایی و همچنین بیمارستان های شیراز، اصفهان و شهرکرد در حالت آماده باش هستند. بالگرد اورژانس هوایی نیز اعزام شد. 

وی گفت: اطلاعات بیشتری از تعداد مصدومین احتمالی در دست نیست و فعلا تیم ها در حال ارزیابی هستند.
سخنگوی سازمان اورژانس به شهروندان و مردم ساکن در نزدیکی محل وقوع این زمین لرزه توصیه کرد از تردد بی مورد در سطح شهر خودداری کرده و درباره خبرهای مناطق زلزله زده نیز فقط به رسانه های معتیر داخلی توجه کنند.
وی اظهار داشت: زمین لرزه ۵.۹ تا این لحظه با ۱۲ پس لرزه ثبت شده و ۲۱ روستا اطراف آن که نزدیک به پنج هزار نفر جمعیت دارد که خوشبختانه اکثر روستاها توسط تیم های بهداشت و درمان ارزیابی و بررسی شدند.
خالدی گفت: بیمارستان بندر گناوه به ویژه بخش های «آی سی یو» و «سی سی یو» در حال فعالیت هستند و سه بیمارستان صحرایی و سه فروند بالگرد در حال آماده باش قرار دارند و یک دستگاه اتوبوس و دو دستگاه آمبولانس هم به لجستیک اورژانس بندر گناوه به دلیل پس لرزه های که رخ داده اضافه شده است.

به گزارش ایرنا، زلزله ای به قدرت ۵.۹ ریشتر ساعت ۱۱ و ۱۱ دقیقه و ۵۰ ثانیه روز یکشنبه حوالی بندر گناوه در مرز استانهای بوشهر و فارس را لرزاند.

به گفته محمد حسن قوسیان مقدم سخنگوی جمعیت هلال‌احمر پنج نفر بر اثر این زلزله مصدوم شده اند.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =