رفع خاموشی‌های مناطق زلزله‌زده بوشهر تا چند ساعت آینده

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو درباره آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده استان بوشهر، گفت: خاموشی‌های پراکنده تا چند ساعت دیگر برطرف خواهد شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت نیرو، «میثم جعفرزاده» با اشاره به وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری در استان بوشهر افزود: طبق آخرین اطلاعات دریافتی پس از حادثه زلزله امروز، در لحظات ابتدایی زلزله ۶ فیدر فشار متوسط قطع شد که به تبع آن قسمتی از شهرهای بندر گناوه، دیلم و روستاهای اطراف دچار خاموشی شدند.

وی ادامه‌داد: در حال حاضر تنها دو فیدر دچار قطعی است که پیش‌بینی می‌شود در کمتر از یک ساعت دیگر وصل شود.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو خاطرنشان‌کرد: سیم‌پارگی تک مشترک نیز با توجه به تخریب دیوارها وجود دارد که با رعایت ایمنی در حال رفع عیب است.

وی درباره وضعیت روستاها نیز گفت: اکنون سه روستا با نزدیک به ۳۰۰ مشترک دچار خاموشی هستند که عمده خاموشی‌ها به علت تخریب دیوار منازل ماست و رعایت مسائل ایمنی برای برق‌دار کردن اهمیت بالایی دارد.

جعفرزاده با بیان اینکه همه تیم‌های عملیاتی در منطقه در حالت آماده‌باش هستند، خاطرنشان‌کرد: در حوزه شبکه آب‌رسانی در مناطق زلزله‌زده مشکل خاصی وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر ساعت ۱۱ و ۱۱ دقیقه امروز (یکشنبه ۲۹ فروردین‌ماه)، مرز استان‌های فارس و بوشهر را لرزاند.

مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران، کانون این زمین لرزه را در حوالی بندر گناوه و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین اعلام کرده است.

کانون این زمین لرزه در طول جغرافیایی ۵۰.۷۲ و عرض جغرافیایی ۲۹.۷۶ اعلام شده است.

کانون این زمین لرزه در ۲۸ کیلومتری گناوه و ۹۱ کیلومتری بوشهر گزارش شده است.

این زلزله در شیراز مرکز استان فارس نیز محسوس بود و موجب ترس و هراس برخی از شهروندان شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha