مرکز تخصصی آموزشی نما و صنعت ساختمان در سامان راه‌اندازی شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری از فعال شدن مرکز دائمی تخصصی و آموزشی نما و صنعت ساختمان در سامان خبر داد و گفت: در این مرکز آموزش‌های تخصصی به فعالان صنعت نما و ساختمان با هدف توانمندسازی این افراد ارائه می‌شود.

فرانک کبیری روز یکشنبه در آیین فعال شدن این مرکز، بیشترین فعالان حوزه نماسازی ساختمان را مربوط به شهرستان سامان عنوان و تاکید کرد: این مرکز چهار بخش شامل نما، تاسیسات، بتن و جوشکاری دارد که شامل نمای آجری، سنگی و کامپوزیت است و برای راه‌اندازی آن ۳۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

کبیری تصریح کرد:با توجه به رویکردهای آینده‍‌پژوهی سعی شده تا علاوه بر توانمندسازی فعالان صنعت نما و ساختمان در این مرکز، نسبت به تهیه بانک اطلاعاتی فعالان این حوزه نیز اقدام شود.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: با ارائه آموزش‌های تخصصی نماهای سبک ساختمان‌ها در مدت پنج تا ۶ سال می‌توان تغییر سبک در این حوزه را تقویت و از بیکار شدن فعالان صنعت نما و ساختمان در آینده جلوگیری کرد.

کبیری گفت: هدایت رشته‌ها، فن‌ها و حرفه‌ها از سنتی به تخصصی و نوین در ارتقای علمی و اقتصادی فعالان بخش‌های مختلف به‌ویژه حوزه نما و صنعت ساختمان نقش‌آفرینی می‌کند.

به گزارش ایرنا،تعدادی از فعالان بخش صنعت نما و ساختمان چهارمحال و بختیاری به‌ویژه شهرستان سامان در کشورهای حوزه خلیج فارس و استان‌های بوشهر، فارس، اصفهان فعال هستند.

شهرستان سامان در ۱۶ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha