برق گرفتگی منجر به مرگ کودک خردسال در همدان شد

همدان- ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: کودک پنج ساله هنگام بازی در بالکن منزل مسکونی واقع در شهر قهاوند دچار برق‌ گرفتگی شد و جان خود را از دست داد. 

دکتر «ارتین کمالی» روز یک‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از بروز این حادثه تلخ مادر کودک با دیدن پیکر بی جان فرزندش برای نجات او تلاش می کند اما بلافاصله پس از لمس کودک دچار برق گرفتگی شده که البته آسیب جدی به وی وارد نشده است.

وی بیان کرد: شوک الکتریکی یا همان برق‌گرفتگی یکی از حوادث ناخوشایندی است که می‌تواند بر اثر بی‌احتیاطی و ایمن نبودن محیط زندگی برای افراد به خصوص کودکان روی دهد.    

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان اضافه کرد: برق گرفتگی با توجه به قدرت و نوع جریان برق و مدت تماس کودک می‌تواند باعث ایجاد لرزشی لحظه‌ای، سوختگی و یا آسیب جدی منجر به مرگ شود.

وی اظهار داشت : شوک الکتریکی وارده اگر قوی باشد می‌تواند کودک را بیهوش، تنفس او را قطع و سبب تشنج یا ایست قلبی، آسیب به مغز، قلب یا سایر اندام‌ها و حتی مرگ شود.

به گزارش ایرنا، سال گذشته هشت نفر بر اثر برق گرفتگی در استان همدان جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۲ نفر زن و مابقی مرد بودند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha