۳۷ محله خراسان شمالی در طرح مهرواره محله همدل ثبت نام کردند

بجنورد- ایرنا- مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان ۳۷ محله در خراسان شمالی در سامانه طرح «مهرواره محله همدل» که با هدف رسیدگی به مشکلات مردم در حوزه‌های اقتصادی و آسیب‌های اجتماعی راه اندازی شده است، ثبت نام کردند.

حجت الاسلام حمید رفیعی  هدف از اجرای این طرح را در راستای جامه عمل پوشیدن به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی برای امیدآفرینی در جامعه اعلام کرد و افزود : این طرح باید به گونه در محلات اجرایی شود که مردم به طور ملموس گشایش امور و حل معضلات خود را در متن محله های خود احساس کنند.

وی افزود: در این طرح روحانی و مبلغ هر محله با کمک اهالی آن اقدام به شناسایی و رفع مشکلات محل سکونت اعم از مسائل اقتصادی، مذهبی، اجتماعی، زیرساختی، آموزشی و تربیتی با حمایت سازمان تبلیغات خواهند کرد.

حجت الاسلام رفیعی یادآور شد: ازدواج جوانان محله و تهیه جهیزیه و رسیدگی به خانواده‌های مبتلا به کرونا از جمله مسائلی است که در اولویت برنامه های این طرح است.

وی افزود: علاقمندان برای  کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانند عدد یک را به سامانه پیامکی ۵۰۰۰۲۱۲ ارسال و در این طرح ثبت نام کنند.

مدیرکل سازمان تبلیغات استان از پویش «سخن» و پویش «مردم ما» به عنوان پویش های مهم ماه رمضان اعلام کرد و هدف از برگزاری این طرح ها را شکست محاصره تبلیغاتی دشمنان و فعال سازی حوزه زنان  و تشویق مردم به نیکوکاری و تقدیر از نیکوکاران اجرایی می شود.

حجت اسلام رفیعی با اشاره به باز بودن مساجد استان در ماه رمضان یادآور شد:  تمام مساجد استان در ماه رمضان جاری حتی در شهرهای قرمز برای اجرای طرح های مواسات برای آسیب دیدگان کرونا باز است، ولی برگزاری آیین رمضان در شهرهای قرمز کرونایی به شکل مجازی خواهد بود.

طرح «مهرواره محله همدل» در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می شود و اختتامیه جشنواره نیز در ایام عید قربان تا غدیر پیش‌بینی و برای برگزیده ملی ۲۰۰ میلیون تومان جایزه در نظر گرفته شده است.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی یکهزار و ۱۰۰ مسجد دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =