۳۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۷:۴۵
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 84299328
۱ نفر

برچسب‌ها

اجرای طرح یاریگران زندگی در ۶۱ مدرسه فردیس

کرج - ایرنا - مدیر اداره آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرج و شهرستان فردیس اعلام کرد که ۶۱ مدرسه شهرستان فردیس برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد تحت پوشش طرح یاریگران زندگی قرار گرفته اند.

ولی اله احمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در اجرای این طرح  ۶۰ دانش آموز درمدارس تعیین شده  تحت پوشش برنامه های آموزشی از طریق شبکه شاد قرار گرفته اند.

وی بیان داشت :  در مجموع سه هزار و ۶۰۰ دانش آموز شهرستان فردیس به صورت الگو از آموزش های این طرح برخوردار شده  که در سال تحصیلی آینده تمام دانش آموزان این شهرستان زیر پوشش طرح آموزشی تربیتی یاریگران زندگی قرار می گیرند.

احمدی ادامه داد: برنامه کانون یاریگران زندگی ذیل برنامه های  ستاد مبارزه با موادمخدر کشور پیش بینی شده  که گامی موثر برای آگاهی بخشی ، پیشگیری از اعتیاد و رفیت سازی برای جلب مشارکت همسالان در پیشگیری اولیه از اعتیاد و رفتارهای پرخطر به شمار می رود.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه ۲ کرج و شهرستان فردیس گفت:  در طرح یاریگران زندگی ، تلاش ها بر این است تا از طریق شبکه آموزشی شاد و دانش آموزان  آموزش ها به سطح محله ها انتقال یابد تا بتوان از آسیب های اجتماعی مانند خطر اعتیاد در محله ها پیشگیری کرد.

وی ادامه داد: در این طرح افزون بر دانش آموزان، اولیای آنان نیز مشارکت دارند و در واقع طرح یاریگران زندگی در نهایت فراگیر و گسترش می یابد ضمن آنکه آینده سازان را از مخاطرات پیش رو در زمینه اعتیاد آگاه می کند.

احمدی  به احداث دومین مدرسه استثنایی توسط خیرین در فردیس اشاره کرد و عنوان کرد: این مدرسه در زمینی به مساحت ۵۰۰ مترمربع در شهرک شهدای راه آهن و با ظرفیت ۱۵۰ دانش آموز در حال ساخت است.

مدیر اداره آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرج و شهرستان فردیس گفت: با توجه به تراکم جمعیت دانش آموزی بالا و کمبود سرانه های آموزشی ، ۱۰ پروژه آموزشی در فردیس با ظرفیت ۱۳۵ کلاس درس در دست ساخت است.

وی در خصوص ساماندهی فضاهای آموزشی در فردیس خاطر نشان کرد: سرانه آموزشی  در فردیس به ازای هر دانش آموز ۱۸۰ سانتی متر مربع است  که این شهرستان در واقع محروم ترین منطقه کشور به لحاظ سرانه آموزشی در کشور است.
احمدی  به یکی از موفقیت های آموزشی این ناحیه اشاره کرد و گفت:  ناحیه ۲ کرج و شهرستان فردیس در طرح ملی خوانا دوره ابتدایی رتبه برتر کشور را به خود اختصاص داد.

وی افزود: ۲۳۵ نفر از دانش آموزان این ناحیه در مقطع ابتدایی از تحصیل باز مانده بودند که به اداره کل آموزش و پرورش استان البرز  معرفی شدند  و زمینه ادامه تحصیل آنان فراهم شد.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه ۲ کرج و شهرستان فردیس گفت : بیشترین این دانش آموزان اتباع خارجی بودند که از خدمات آموزشی برخوردار شدند.

وی دربخش دیگری از سخنانش از اهدای ۱۵۰ دستگاه تبلت و ۲۰۰ دستگاه گوشی تلفن همراه توسط اداره کل آموزش و پرورش  ، خیرین و فرهنگیان استان به دانش آموزان ناحیه ۲ کرج و شهرستان فردیس به عنوان دیگر فعالیت ها در سال تحصیلی جاری  برشمرد.

ناحیه ۲ آموزش و پرورش کرج وشهرستان فردیس  حدود یکصد هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha