آماده‌باش ۴ بالگرد در استان‌های معین منطقه زلزله زده گناوه

تهران - ایرنا - سخنگوی جمعیت هلال‌احمر از آماده‌باش چهار فروند بالگرد در استان‌های معین منطقه زلزله زده گناوه استان بوشهر برای امدادرسانی به حادثه دیدگان احتمالی زمین لرزه ۵.۹ ریشتری در این منطقه خبر داد. 

محمدحسن قوسیان مقدم روز یکشنبه در گفت و گویی اختصاص با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام این مطلب اظهار داشت: همچنین اعزام ۱۰ تیم ارزیاب و ارتباط با دهیاری ها و بخشداری ها منطقه زلزله زده در حال انجام است.

وی همچنین از اعلام آماده باش و وضعیت نارنجی به استان‌های خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان خبر داد و گفت: پس از دریافت گزارش های ارزیابی شده میدانی از سوی تیم های ارزیاب اعزامی به محل و کانون اصلی این زمین زلزله و روستاهای اطراف آن گزارش خسارات احتمالی این زمین لرزه متعاقبا اعلام می شود.

قوسیان مقدم افزود: تاکنون ۱۰ روستا ارزیابی شده و طبق گزارش تیم های ارزیاب فعلا خسارت‌ها مبنی بر تخریب و ترک خوردگی دیوارهای منازل بوده و گناوه هم دو مصدوم با جراحت سطحی داشته که توسط اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند.

به گزارش ایرنا، زلزله ای به قدرت ۵.۹ ریشتر ساعت ۱۱ و ۱۱ دقیقه و ۵۰ ثانیه روز یکشنبه حوالی بندر گناوه در مرز استانهای بوشهر و فارس را لرزاند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز از اعزام چهار گروه ارزیاب به منطقه زلزله زده حوالی بندر گناوه واقع در استان بوشهر به منظور ارزیابی اولیه زلزله بوقوع پیوسته در این منطقه خبر داد.

مهدی ولی‌پور به خبرنگار اجتماعی ایرنا گفت: پس از کسب وقوع خبر زمین لرزه ۵.۹ ریشتری در منطقه یادشده ، بلافاصله ستاد بحران در سازمان امداد و نجات تشکیل و با هماهنگی های انجام شده، دستورات لازم برای اعزام گروه های ارزیاب به منطقه وقوع زلزله صادر شد.
وی توضیح داد: اکنون گروه های ارزیاب هلال احمر به منطقه وقوع زمین لرزه اعزام و پس از حضور به بررسی خسارات احتمالی این زمین لرزه  خواهند پرداخت. 

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: به محض کسب اخبار جدید از منطقه زلزله زده گروه های امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری و حمایت های روانی برای ارایه خدمات امدادی به منطقه یاد شده اعزام خواهند شد.

ولی پور اضافه کرد: همچنین آماده باش به استانهای خوزستان - فارس - کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان و نیز وضعیت نارنجی به استانهای یاد شده نیز اعلام شده است.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =