سنوات مجاز تحصیل دانشجویان در دانشگاه شهید بهشتی اعلام شد

تهران- ایرنا- دانشگاه شهید بهشتی در اطلاعیه‌ای سنوات مجاز تحصیل دانشجویان در مقطع کارشناسی را اعلام کرد.

 به گزارش روز یکشنبه ایرنا از دانشگاه شهید بهشتی، با توجه به شیوه‌نامه اجرایی آئین‌نامه آموزشی ورودی‌های سال ۹۳ و بعد و با توجه به مصوبه شورای آموزشی دانشگاه مورخ ۳۱ خرداد سال ۹۴ با پیشنهاد دانشکده و تأیید مدیریت خدمات آموزشی دانشگاه برای دوره کارشناسی پیوسته یک نیم سال «نیم سال نهم» مدت مجاز تحصیل افزایش می‌یابد.

بر اساس تبصره یک ماده ده آئین‌نامه آموزشی ورودی سال ۱۳۹۷ و ما بعد؛ در شرایط خاص در صورتی که دانشجو در مدت مقرر دانش آموخته نشود، به دانشجویان اجازه داده می‌شود با پیشنهاد استاد راهنما، تأیید گروه و واحد آموزشی، حداکثر یک نیم سال به تحصیل ادامه دهمد. اختیار اعطای سنوات نیم سال نهم به شورای آموزشی واحد تفویض می‌شود.

با توجه به شیوه‌نامه اجرایی آیین‌نامه آموزشی ورودی‌های سال ۹۳ و بعد و با توجه به مصوبه شورای آموزشی دانشگاه مورخ ۳۱ خرداد سال ۹۴ با پیشنهاد دانشکده و تأیید مدیریت خدمات آموزشی دانشگاه، ترم دهم برای دوره کارشناسی پیوسته مدت مجاز تحصیل افزایش می‌یابد. چنانچه دانشجو در این مدت دانش آموخته نشود از ادامه تحصیل محروم خواهد بود.

بر اساس تبصره یک ماده ۱۰ آیین‌نامه آموزشی ورودی سال ۱۳۹۷ و ما بعد دانشجویان نیم سال دهم اگر در این مدت تحصیل، دانش آموخته نشوند از ادامه تحصیل باز خواهند ماند و تصمیم‌گیری در خصوص بازگشت به تحصیل و اعطای سنوات نیم سال دهم در اختیار کمیسیون موارد خاص دانشگاه است.

دانشجویان ایثارگر و شاهد از ترم هشت به بعد می‌توانند با توجه به تبصره الحاقی به ماده ۱۵ از دو ترم سنوات اضافی تسهیلات ستاد دانشجویان شاهد و ایثارگر استفاده کنند.

 با توجه به جلسه هیات رئیسه در سال ۹۷، برای دانشجویان ورودی سال ۹۳ و ما بعد؛ نیم سال تحصیلی اضافی نهم به صورت رایگان و عادی برای دانشجو محاسبه می‌شود و ترم دهم «در صورت تأیید مدیریت خدمات آموزشی» برای دانشجویان ورودی ۹۳ تا ۹۶ و اخذ ترم دهم از کمیسیون بررسی موارد خاص برای دانشجویان ورودی ۹۷، دانشجو ملزم به پرداخت هزینه طبق تعرفه مصوب هیئت امنای دانشگاه است.

به همین منظور دانشجویان ورودی ۹۷ و ما بعد در صورت فراغت نیافتن از تحصیل تا پایان ترم نهم، ابتدا باید از سوی واحد آموزشی اخراج پایان سنوات شوند و سپس درخواست خود را برای ادامه تحصیل به کمیسیون بررسی موارد خاص ارسال کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha