مسابقات آنلاین، تنور شطرنج زنجان را داغ نگه داشته است

زنجان - ایرنا - رییس هیات شطرنج استان زنجان، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکلهای بهداشتی و تعطیلی فعالیت در باشگاه ها، مسابقات شطرنج به صورت آنلاین برگزار می‌شود و این تنور رشته ورزشی شطرنج زنجان را داغ نگه داشته است.

وحید خالصی، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه شطرنج بازان زنجان از برگزاری مسابقات آنلاین استقبال خوبی می کنند، افزود: در این شرایط کرونایی که فعالیت‌های ورزشی تحت تاثیر قرار گرفته و باشگاه ها تعطیل شده اند رقابتهای آنلاین، طرفداران زیادی را پیدا کرده و این انگیزه در میان شطرنج بازان برای فعالیت در منزل را بیشتر کرده است.

وی اظهار داشت: برگزاری مسابقات آنلاین شطرنج موجب جلب و جذب خانواده ها به این رشته ورزشی شده که این فرصت خوبی است تا شطرنج استان به لحاظ تعداد ورزشکاران رشد و توسعه بهتر و بیشتری یافته و در دل خانواده ها جا افتاده تر شود.

خالصی یادآور شد: از ابتدای سال تاکنون (۲۹ روز فروردین ماه)  سه دوره مسابقات استانی شطرنج قهرمانی به صورت آنلاین در شهرستان های زنجان و ابهر برگزار شده است که در مجموع قریب ۳۰۰ نفر در این رقابت ها شرکت کردند.  

وی تصریح کرد: ۹ فروردین ماه مسابقات شطرنج آنلاین قهرمانی استان به مناسبت گرامیداشت نیمه شعبان به همت سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری زنجان با شرکت ۷۰ زن و مرد و به صورت روش آرنا برگزار شد که در پایان میثم خطیبی، بهار کاظمیان و سید فرزاد جعفری پور، به ترتیب عناوین نخست تا سوم را کسب کردند.

خالصی افزود: ۲۰ فروردین ماه نیز تنها باشگاه خصوصی "ملکه ذهن" زنجان مسابقات استانی شطرنج "جام پرنیایی" با شرکت ۹۰ نفر زن و مرد به صورت آنلاین و به روش آرنا برگزار کرد که در پایان محدثه عبدزاده، مائده یوسفیان و مهسا علوی در بخش بانوان و میلاد شاه‌علی، بهادر کاظمیان و احسان پنجعلی در بخش مردان، اول تا سوم شدند.  

وی ادامه داد: ۲۷ فروردین ماه نیز مسابقات شطرنج به روش سوییسی با شرکت ۱۳۷ شطرنج باز زن و مرد برگزار شد که جوایز آن از سوی هیات شطرنج استان زنجان تامین و در اختیار نفرات اول تا سوم قرار گرفت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =