هلال احمر کرمانشاه سه نفر گرفتار در ارتفاعات پرآو را نجات داد

کرمانشاه - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: بالگرد هلال احمر کرمانشاه پس از یک ساعت عملیات هوایی در کوه «پرآو» توانست سه نفر گرفتار و مصدوم در ارتفاعات این کوه را نجات دهد.

دکتر «فرزین معتمدی» روز یکشنبه به ایرنا افزود: ساعت ۱۰ صبح روز شنبه (۲۸ فروردین) حادثه‌ای مبنی بر گرفتار شدن سه کوهنورد در «سه کل بازرگان» ارتفاعات پرآو بیستون به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات EOC استان کرمانشاه گزارش شد که بلافاصله تیم های واکنش سریع و پایگاه کوهستان بیستون به محل حادثه اعزام شدند.

او اضافه کرد: با توجه به سخت گذر بودن محل حادثه و عدم امکان انتقال کوهنوردان به صورت پیاده به خاطر وضعیت وخیم یکی از کوهنوردان؛ ساعت هفت صبح امروز (۲۹فروردین) بالگرد امدادی جمعیت  هلال احمر به پرواز درآمد و نهایتا پس از یک ساعت عملیات هوایی موفق شد به گرفتارشدگان دسترسی پیدا کند.

 معتمدی اظهار داشت: نیروهای امدادی هلال‌احمر پس دسترسی، توانستند گرفتارشدگان را از طریق عملیات ویژه با بالگرد هلال احمر به مرکز امداد هوایی غرب کشور منتقل کرده و در پایان گرفتارشدگان را جهت درمان، توسط آمبولانس به بیمارستان آیت الله طالقانی انتقال داده شدند.

کوهستان پرآو رشته کوهی امتداد یافته از شمال غرب تا شمال‌ شرق شهر کرمانشاه، باطول تقریبی ۸۰ کیلومتر و وسعت حدود ۹۸۰ کیلومتر مربع بخشی از رشته کوه زاگرس در غرب ایران است و «شیخ علیخان» با ارتفاع سه هزار و ۴۰۵ متر بلند ترین قله آن محسوب می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha