نیروهای نظامی بسکتبال کرمانشاه را حمایت کنند

کرمانشاه - ایرنا - رییس هیات بسکتبال کرمانشاه با اشاره به توانمندی این رشته در استان، گفت: اگر نیروهای نظامی و انتظامی به این رشته کمک کنند می‌توانیم حتی در سوپرلیگ کشور جزو مدعیان باشیم.

«کرم احمدیان» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: با پشتوانه سازی که از یکی دو سال قبل در بسکتبال کرمانشاه انجام شده توانستیم نفرات خوبی را تربیت و چهره های آینده داری را شناسایی کنیم که همین نفرات، اخیرا و در مسابقات لیگ دسته اول توانایی و جسارت خود را با صعود به جمع چهار تیم نهایی نشان دادند.

وی ادامه داد: اکثر بازیکنانی که امسال در لیگ دسته اول برای تیم کرمانشاه بازی کردند زیر ۲۰ سال دارند و کم کم باید خود را برای رفتن به خدمت مقدس سربازی آماده کنند و احتمالا بخش زیادی از آنها جذب تیم های نظامی دیگر در سایر استان ها می شوند.

احمدیان تصریح کرد: واقعا حیف است جوانانی که سال هاست برای آنها زحمت کشیده شده به این راحتی آن ها را از دست بدهیم و از توانایی هایشان استفاده نکنیم و در مقابل شاهد هنرنمایی آنها برای دیگر استان ها باشیم.

رییس هیات بسکتبال کرمانشاه افزود: این درحالیست اگر یکی از نهادهای نظامی استان چه نیروی انتظامی یا ارتش و سپاه داوطلب حمایت از بسکتبال شوند می توانیم این سرمایه های ارزشمند را در داخل استان حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه هیات بسکتبال کرمانشاه از نهادهای نظامی یاد شده انتظار کمک مالی چندانی ندارد، افزود: خود هیات همه امکانات لازم مانند سالن تمرین و مسابقه، بازیکن، کادر فنی و سایر را فراهم می کند و تنها اسم نهاد نظامی که روی تیم باشد برای ما کافیست.

حمایت نهادهای نظامی ما را از پرداخت ورودی مسابقات معاف می‌کند

احمدیان یادآوری کرد: زمانی که ما با نام یک تیم نظامی در مسابقات لیگ دسته اول یا سوپرلیگ شرکت کنیم طبق قانون از پرداخت ورودی مسابقات که به ترتیب ۱۰۰ و ۱۵۰ میلیون تومان است، معاف خواهیم بود، از سوی دیگر سرمایه های بسکتبال کرمانشاه را در استان حفظ می کنیم.

او خاطرنشان کرد: در حال حاضر چهار - پنج بازیکن کرمانشاهی در سوپرلیگ و چند بازیکن دیگر نیز در لیگ دسته اول برای سایر استان ها بازی می کنند که اکثر آنها تمایل به بازگشت به شهر و زادگاه خود را دارند.

وی گفت: اگر یکی از نهادهای نظامی حداقل حمایت را از بسکتبال کرمانشاه به عمل آورد و وارد عرصه شود می توانیم با جذب بازیکنان سوپرلیگی و لیگ یکی و همچنین نفراتی که خودمان در اختیار داریم و امسال تا جمع چهار تیم برتر هم پیش رفتند یک تیم مدعی را روانه مسابقات سوپرلیگ کنیم.

احمدی تصریح کرد: در مسابقات امسال لیگ دسته اول، بسکتبال کردستان با حمایت های سردار آزادی فرمانده انتظامی این استان با نام پاس ناجا در مسابقات شرکت کرد تا هم این تیم از پرداخت ورودی مسابقات معاف شود و هم نام نیروی انتظامی کردستان مطرح شود.

رییس هیات بسکتبال کرمانشاه خاطرنشان کرد: در استان ما نیز می شود این کار ار انجام داد چرا که هم امکانات بهتری در اختیار داریم و هم اینکه از بازیکنان و مربیان بهتری برخورداریم که نمونه آن شکست خیلی از تیم های مدعی و حضور در جمع چهار تیم پایانی بود.

وی همچنین با اشاره به دیداری که حدود چهار ماه پیش با مسوول تربیت بدنی انتظامی استان کرمانشاه داشته اما نتیجه ای حاصل نشده و هنوز پاسخی به درخواست هیات بسکتبال داده نشده است، گفت: با درایتی که از سردار جاویدان فرمانده انتظامی استان سراغ داریم امیدوارم ایشان زمینه حضور بسکتبال کرمانشاه در مسابقات سوپرلیگ فصل آینده که مهر یا آبان امسال آغاز می شود را با عنوان پاس کرمانشاه فراهم کند.

احمدیان خاطرنشان کرد: نیروهای ارتش و سپاه هم می توانند این کار را انجام دهند تا هم سرمایه های استان حفظ شوند و هم نام بسکتبال کرمانشاه همراه با یگان نظامی حمایت کننده در کشور مطرح شود.

حذف خانه بسکتبال کرمانشاه به خاطر استفاده از بازیکن غیرمجاز

رییس هیات بسکتبال کرمانشاه در خصوص وضعیت نماینده استان در لیگ دسته اول باشگاه های کشور نیز گفت: پس از برتری مقابل «بانی نو» در ۲ دیدار انجام شده و راه یابی به جمع چهار تیم، آنها به حضور یک بازیکن نظامی ما اعتراض و مدعی بودند به شکل غیرقانونی آن را به خدمت گرفته ایم.

وی گفت: به دنبال این ادعا ما از یگان خدمتی بازیکن سربازی که در اختیار داشتیم نامه ای خطاب به مسوولان فدراسیون دریافت کردیم که با رضایت و اجازه آنها این بازیکن را به کار گیری کرده ایم اما فدراسیون آن را نپذیرفت و خواستار ارسال نامه از سوی ستاد کل نیروهای مسلح شد.

احمدیان افزود: ما هم مجددا با یگان خدمتی بازیکن سرباز خود مکاتبه و خواستار این شدیم که آنها از ستاد کل نیروهای مسلح بخواهند به فدراسیون نامه نوشته و این موضوع را تایید کنند که متاسفانه همکاری لازم با هیات صورت نگرفت و در مدت زمان تعیین شده ۱۰ روزه این نامه نوشته نشد تا در نهایت ما را از جمع چهار تیم کنار بگذارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha