بیش از ۱۳۷ میلیارد ریال در امور بانوان خراسان شمالی هزینه شد

بجنورد- ایرنا- ریس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی گفت: ۱۳۷ میلیارد و ۲۱۰ میلیون ریال اعتبار پارسال در حوزه‌های مختلف مرتبط با بانوان استان هزینه شد که ۸۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آن در بخش بهزیستی بوده است.

 حسن پارسی پور روز یکشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه تعاون استان که با حضور ویدیو کنفرانسی معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده برگزار شد، اظهار داشت: مابقی اعتبارات در حوزه های ورزش و جوانان، زندان‌ها و امور بانوان استانداری هزینه شده است.

وی اعتبار جذب استان در  سال ۹۹ را چهار هزارو ۴۵۸ میلیارد ریال از منابع مختلف اعتباری دانست و گفت: تلاش می کنیم تا پایان سال مالی اعتبارات بیشتری جذب کنیم.

پارسی پور افزود: یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون ریال اعتبار به صورت ردیف خاص برای اجرای طرح سیاست های کلی خانواده در سال ۹۸ اختصاص یافت.

وی در ادامه گفت:  پارسال در مجموع  ۲ هزار و ۴۶۰  میلیارد ریال اعتبار برای بخش های هزینه ای استان ابلاغ شد که با پیگیری انجام شده این میزان به سه هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال رسید.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی گفت: بدین ترتیب و با افزایش میزان اعتبارات هزینه ای، ۷۱۰ میلیارد ریال کسری اعتبار پارسال نیز جبران شد.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که نیمی از جمعیت این خطه را بانوان تشکیل می دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =