هم‌افزایی ارتش و سپاه موجب اقتدار نیروهای مسلح شده است

تبریز - ایرنا - فرمانده تیپ ۲۵ نیروی مخصوص واکنش سریع نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: هم‌افزایی ارتش و سپاه پاسداران موجب اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران شده و از عوامل تاثیرگذار بر امنیت ملی در شرایط حاکم بر کشور و منطقه است.

به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ دوم امیرحسین شفیعی روز یکشنبه در پیامی با بیان اینکه در زمان کنونی همگرایی، یکدلی و تعامل وحدت آفرین بین نیروهای ارتش و سپاه از بالاترین تا پایین‌ترین سطوح سازمانی وجود دارد، افزود: این یکپارچگی مایه افتخار است.

وی اظهار کرد: حمایت و اقتدار نیروهای مسلح و حمایت مردم دلیر ماست که مسوولان مذاکره کننده را در خط مقدم دیپلماسی توانمند ساخته است تا از منافع ملی کشور به دفاع کنند.

 فرمانده تیپ ۲۵ نیروی مخصوص واکنش سریع نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: روز ارتش یادگار امام راحل است و در نخستین روزهای پس از پیروزی انقلاب، گروهک هایی که به صورت شبه انقلابی در جامعه ظهور و بروز داشتند موضوع انحلال ارتش را مطرح کردند اما امام (ره) بودند که ارتش را امید ملت لقب داده و روز ۲۹ فروردین سال ۱۳۵۸ را به عنوان روز ارتش نامگذاری کردند.

امیر سرتیپ دوم شفیعی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران به عنوان فرزند این آب و خاک، نهاد حرفه ای در دفاع از میهن اسلامی است، ادامه داد: ارتش بدون نگاه به خط کشی‌های سیاسی، حزبی و فرقه ای همواره دفاع از آب، خاک، میهن عزیز و نظام مردمی را به عنوان هدف والای خود مد نظر قرار داده است.

وی یادآوری کرد: ارتش در سخت ترین روزها، مردم و نظام را تنها نگذاشته و با اهدای شهدای والا مقام در تمامی صحنه ها در کنار ملت شریف بوده و خواهد بود.

 فرمانده تیپ ۲۵ نیروی مخصوص واکنش سریع نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی، با اشاره به بصیرت انقلابی کارکنان ارتش گفت: در چند سال اخیر به دنبال ناامنی های موجود در خاورمیانه و با افزایش حضور نظامی ایران به منظور برقراری ثبات، سناریوها و عملیات روانی مختلفی توسط آمریکا  به اجرا درآمد که یکی از این سناریوها، ایجاد اختلاف، دودستگی و دو قطبی سازی در نیروهای مسلح به ویژه ارتش و سپاه است که می تواند امنیت ملی را دچار خدشه کند.

امیر سرتیپ دوم شفیعی ادامه داد: در شرایطی که دستگاه های رسانه ‌ای دشمنان انقلاب تلاش دارند با توسل به تبلیغات، تعامل، وحدت، همدلی و هم‌ افزایی بین سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی ایران را کمرنگ جلوه دهند، تعامل، وحدت، همدلی و هم‌افزایی بین ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران در سطحی مثال‌ زدنی و مطلوب است.

وی اظهار کرد: زمان افول تضییع کنندگان حقوق بشر دور نیست و روزی فرا می رسد که بشریت از شرّ آنان آسوده خواهد شد و امیدواریم با تلاش بدون وقفه نیروهای مقتدر سپاه و ارتش بتوانیم در سایهی منویات و هدایت‌های مقام عظمای ولایت، فرماندهی معظم کل قوا، مایه‌ افتخار و عزت جهان اسلام باشیم.

وی گفت: امروز با تلاش و همت جوانان نخبه و انقلابی در زمینه تولید تجهیزات دفاعی در وضعیت بسیار خوبی قرار داریم و هرگونه تهدید را با پاسخی دندان شکن مواجه خواهیم کرد.

امیر سرتیپ دوم شفیعی، افزود: پیشرفت‌های امروز ارتش نتیجه و میوه‌ی خودباوری و مدیریت جهادی است و موفقیت‌های به دست آمده ثمره‌ی روی پای خود ایستادن است و ثابت کرده است که با تلاش و توکل به خدای بزرگ می‌توانیم نیازمندی‌های خود را تامین کنیم.

وی با تشکر از تلاش تمامی همرزمانش در ارتش در راستای کمک به آحاد مردم در شرایط مختلف یادآوری کرد: مجموعه‌ نقش‌هایی که ارتش در عملیات‌ مردم‌یاری و دفاع از مرزها ایفا کرده است، ارتش جمهوری اسلامی را به‌ عنوان یک ارتش متعهد، مومن، ولایی و دوستدار ملت و کشور ترسیم کرده است.

 فرمانده تیپ ۲۵ نیروی مخصوص واکنش سریع نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: ارتش همواره مورد لطف، مرحمت و اقبال مردم بوده و بارزترین آنها حضور پر رنگ ارتش جمهوری اسلامی در جبهه سلامت و تقدیم شهدای سلامت در این راه مقدس است.

امیر سرتیپ دوم شفیعی ادامه داد: اقدامات مردم‌یاری ارتش در زمینه‌ مقابله با کرونا نه تنها خدشه‌ای به مسوولیت‌های اصلی وارد نساخته، بلکه باعث هوشیاری و آمادگی‌ بالاتر نیروها ارتشی نیز شده است.  

۲۹ فروردین در تقویم رسمی کشورمان به عنوان روز ارتش نامگذاری شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =