افزایش ابتلا به کووید-۱۹ با کاهش محدودیت‌های کرونایی در آمریکا

تهران- ایرنا- روزنامه گاردین نوشت: درحالیکه محدودیت‌های کرونایی در آمریکا کاهش می‌یابد، ابتلا به کووید-۱۹ در این کشور طی دو هفته گذشته رشد هشت درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از تارنمای خبری این روزنامه انگلیسی، ایالت میشیگان  که دارای قوی ترین مقررات بهداشتی در آمریکاست، روز جمعه برای دومین بار شاهد افزایش شمار مبتلایان بود.

در حالی که واکسیناسیون کووید-۱۹ در آمریکا بسیاری از کشورهای دیگر را تحت الشعاع قرار داده، تعداد قابل توجهی از شهرها و ایالت های این کشور همچنان شاهد گسترش ویروس کرونا هرچند با شدت و حدت کمتر نسبت به پیش از واکسیناسیون هستند. این افزایش در حالی است که ایالات دیگر محدودیت های بهداشتی اعمال شده به دلیل همه گیری را کاهش داده اند.  

براساس گزارش نیویورک تایمز، از ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین)، آمریکا روزانه و به طور متوسط شاهد ابتلای ۷۰ هزار و ۱۱۷ مورد جدید بوده است که این میزان رشد هشت درصدی را ​​نسبت به ۱۴ روز قبل نشان می دهد. علاوه بر این بستری شدن بیماران کرونایی هم در بیمارستان ها ۹ درصد بیشتر شده است.

در گزارشی که سی ان ان به تازگی براساس داده های دانشگاه جان هاپکینز ارائه داده است، در دستکم ۲۱ ایالت افزایش ۱۰ درصدی موارد ابتلا به ویروس کرونا رخ داده است، هرچند مرگ و میر در این مدت ۱۲ درصد کاهش یافته است.

گزارش ها نشان می دهد، ایالت میشیگان از روز جمعه تاکنون شاهد ابتلای هشت هزار و ۹۵۵ مورد جدید بوده  که این میزان دومین رکورد شمار ابتلا از زمان آغاز همه گیری ویروس کرونا در مارس سال ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸) بوده است. میشیگان تاکنون ۷۷۹هزار و۷۷۷ مورد مبتلا به کووید-۱۹ و ۱۶ هزار و ۷۷۱ مورد مرگ تائید شده را ثبت کرده است.   

گزارش ها از مریلند هم نشان می دهد شمار مبتلایان و بستری شدگان در حال افزایش است. با اینکه شواهد و داده ها نشانگر کاهش شمار مبتلایان و مرگ و میر نسبت به ژانویه (پس از تعطیلات کریسمس) است، اما گفته می شود نرخ ابتلا به کووید-۱۹ در بالتیمور به عنوان مهمترین شهر این ایالت  رشد صعودی دارد.

فرماندار واشنگتن هم روز پنجشنبه هشدار داد که این ایالت با داشتن روزانه یک هزار مبتلا در حال ورود به موج چهارم بیماری است. این در حالی است که در ماه فوریه و در پی فروکش کردن موج سوم پس از تعطیلات کریسمس، شمار مبتلایان روزانه به ۷۰۰ نفر رسید بود.

ایالات متحده که از زمان اعلام همه گیری کرونا رتبه نخست شمار مبتلایان و مرگ و میر را داشته اکنون با بیش از ۳۲ میلیون و ۳۷۰ هزار مبتلا و بالغ بر ۵۷۰ هزار درگذشته همچنان در جایگاه اول قرار دارد.  

«جو بایدن» رئیس جمهوری ایالات متحده پیشتر وعده داده بود با توجه به روند واکسیناسیون وضعیت کشور تا روز استقلال آمریکا ( ۴ ژوئیه و ۱۳ تیر ) به حالت عادی باز می گردد. تاکنون در این کشور که بالغ بر ۳۳۱ میلیون جمعیت دارد، نزدیک به ۸۱ میلیون نفر هر دو دوز واکسن را دریافت کرده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =