۳۶ درصد مردم همدان ماسک نمی‌زنند

همدان- ایرنا- مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان گفت: ۳۶ درصد مردم این استان هنگام مراجعه به اماکن و مراکز عمومی از ماسک استفاده نمی کنند این در حالیست که زدن ماسک یکی از مهمترین راه های پیشگیری از ابتلا به کرونا است.

دکتر لیدا رفعتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میزان استفاده متصدیان و شاغلان مراکز و اماکن صنفی و صنعتی استان همدان از ماسک نیز مطلوب نبوده و ۳۴ درصد آنها از ماسک برای محافظت خود در برابر ویروس کرونا استفاده نکردند.

وی ادامه داد: ۸۸ درصد شاغلان و کارمندان در ادارات و ۸۶ درصد فعالان در موسسه ها و بانک ها از ماسک استفاده کردند و درصد استفاده از ماسک از سوی مردم هنگام استفاده از وسایل نقلیه عمومی به پایین ترین حد خود یعنی ۶۴ درصد کاهش یافته است.

رفعتی در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی نیز بیان کرد: شیوه نامه های بهداشتی از سوی وزارت بهداشت برای بخش های مختلف تدوین و ابلاغ شده است که میزان رعایت آن در فرودگاه ۱۰۰ درصد، نانوایی ها ۶۵ درصد، مطب ها ۶۹ درصد، مساجد و اماکن متبرکه ۷۱ درصد، پاساژها ۷۳ درصد و هتل و مراکز اقامتی ۸۲ درصد بوده است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان ادامه داد: همچنین میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در پایانه های برون شهری ۶۸ درصد، آرامستان ۶۸ درصد، داروخانه ها ۶۸ درصد، رستوران ها ۶۹ درصد، دفاتر پیشخوان دولت ۶۹ درصد، بانک ها ۷۳ درصد دفاتر پلیس +۱۰ حدود ۷۶ درصد بوده است.

رفعتی بیان کرد: با توجه به قرار گرفتن در شرایط قرمز کرونایی فعالیت شهربازی، باغ وحش، کافه و قهوه خانه ها، آموزشگاه ها، باشگاه های ورزشی سالنی، استخرهای سرپوشیده و همایش ها تعطیل شده همچنین مراسم فرهنگی، مذهبی و اجتماعی در این شرایط برگزار نمی شود.

وی گفت: متصدیان ۲۳۷ واحد متخلف در یک هفته گذشته به علت بی‌توجهی به شیوه نامه‌های بهداشتی به مرجع قضایی معرفی و برای آنها اخطاریه صادر شد همچنین ۸۸ واحد متخلف در استان همدان در این مدت زمان پلمب شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =