۲۷ قبضه سلاح غیرمجاز در کرمانشاه کشف شد
عکس آرشیوی است

کرمانشاه- ایرنا - فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی با مشارکت یگان‌ها و رده‌های انتظامی خبر داد و گفت: یکی از نتایج این طرح کشف ۲۷ قبضه سلاح غیرمجاز بود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار «علی‌اکبر جاویدان» روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این طرح به مدت ۴۸ ساعت در شهرستان‌های مختلف استان اجرا شد که در نتیجه آن حدود ۱۷ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف گردید.

وی دستگیری ۷۱ قاچاقچی و خرده فروش و جمع آوری ۵۷ معتاد متجاهر را از دیگر اقدامات اجرای این طرح برشمرد.

سردار جاویدان همچنین با اشاره به دستگیری ۲۲ نفر از اراذل و اوباش و ۶۴ سارق، یادآوری کرد: در این راستا ۹۴ فقره سرقت نیز که عمده آنها مربوط به قطعات و محتویات داخل خودرو بود، کشف شد.

رییس پلیس استان کرمانشاه یادآور شد: کشف ۲۷ قبضه سلاح غیرمجاز به همراه ۷۶ عدد انواع مهمات از دیگر اقدامات پلیس در طرح ارتقاء امنیت اجتماعی بود.

وی با اشاره به کشف ۱۰ میلیارد ریال کالای قاچاق و دستگیری هفت قاچاقچی، خاطرنشان کرد: ۴۰۳ هزار و ۲۰۰ عدد انواع مواد محترقه غیرمجاز نیز کشف و جمع آوری شد.

سردار جاویدان، توقیف ۱۰۵ دستگاه خودرو متخلف را از دیگر اقدامات صورت گرفته در طرح ارتقاء امنیت اجتماعی برشمرد و گفت: در این مدت ۴۶۸ میلیون و ۳۸۴ هزار ریال قبض جریمه برای وسایل نقلیه متخلف صادر شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه همچنین به بازرسی از ۴۶۰ واحد مسکونی و صنفی اشاره کرد و گفت: ۶۱ واحد از این تعداد به خاطر جرایم مختلف پلمب شد.

وی در پایان مجموع افراد دستگیر شده در طرح ارتقا امنیت اجتماعی که مرتکب جرایم گوناگون شده بودند را ۳۲۱ نفر عنوان کرد.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت و ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق، ۲ مرز رسمی و پنج بازارچه مرزی دارد که قاچاق کالا از مرزهای غیررسمی انجام می شود. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha