۲۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۹:۳۳
کد خبرنگار: 2838
کد خبر: 84298907
۰ نفر

برچسب‌ها

آخرین متهم پرونده باند فرار مالیاتی در استان فارس دستگیر شد

شیراز-ایرنا- رئیس کل دادگستری استان فارس اعلام کرد: آخرین متهم پرونده باند بزرگ فرار مالیاتی در استان فارس که با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان و ورود دستگاه قضایی منهدم شده بود هنگام خروج از کشور بازداشت شد.

روابط عمومی دادگستری کل استان فارس یکشنبه از قول حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی افزود: در  نتیجه ورود دستگاه قضایی به این پرونده در سال گذشته چهار متهم اصلی، ۱۶ دلال و ۲ رابط دیگر این باندِ فرار مالیاتی بازداشت شده اند.

وی اظهار داشت: آخرین متهم دستگیر شده که بیش از ۱۷۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی داشته است یکی از اصلی ترین متهمان پرونده است که با دستگیری وی در روز شنبه ۲۸ فروردین‌ماه جاری، پرونده وارد مراحل جدید تحقیقات در شعبه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی دادسرای شیراز شده است.
وی ادامه داد: در این پرونده مطابق قانون سلامت نظام اداری قصور و کوتاهی برخی از مدیران نیز مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.
رئیس کل دادگستری استان فارس بیان داشت: این باند با ثبت شرکت های صوری و استفاده از کارت های بازرگانی اقدام به اخذ اعتبار جهت واردات کرده اند که با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) این باند متلاشی شد.
موسوی با تأکید بر اینکه دادگستری استان فارس اراده جدی در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری در هر سطحی دارد گفت:" یکی از شاخصه های مهم دوران تحول قضایی بر افراشته شدن پرچم عدالت خواهی و مبارزه با فساد توسط ریاست معظم قوه قضائیه است و دستگاه قضایی استان فارس نیز به تبع تلاش های آیت الله رئیسی، مبارزه با فساد را یکی از اولویت های مهم و اساسی خود در سال جدید قرار داده است."

این پرونده فرار مالیاتی با تلاش و هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان فارس کشف و در پنجم آذرماه ۹۹ با بازداشت اعضای آن، اقدامات مجرمانه آنان متوقف شد.

پیش از این، رییس کل دادگستری استان فارس، با اشاره به متلاشی شدن شبکه فرار مالیاتی و دستگیری اعضای آن در ابتدای آذرماه ۹۹ در شیراز گفته بود: یکی دیگر از اعضای این باند با صدور دستور قضایی دستگیر شد و ۱۶ نفر دیگر از متهمان این پرونده شناسایی شدند.
روابط عمومی دادگستری استان فارس ۲۶ آذرماه ۱۳۹۹ به نقل از موسوی افزوده بود: این عضو شبکه فرار مالیاتی که از کارکنان اداره کل امور مالیاتی استان فارس است، پنجمین عضو دستگیر شده این باند است که با قرار تامین بازداشت است.
وی  در آن مقطع زمانی اضافه کرد: تحقیقات در مورد نحوه ارتباط اعضای باند و شرکت‌های صوری تشکیل شده، با کارمند خاطی یاد شده در حال انجام است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =