۲۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۸:۳۸
کد خبرنگار: 980
کد خبر: 84298864
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۸ واحد متخلف صنفی در شوط پلمب شد

ارومیه- ایرنا- سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شوط گفت: در راستای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا در این شهرستان، ۱۸ واحد متخلف صنفی در بخش های مختلف طی روزهای اخیر پلمب شده است.

محمد اقدم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مطابق دستورالعمل رعایت پروتکل های بهداشتی در این شهرستان ابلاغی از سوی ستاد مبارزه با کرونا، تعطیلی کامل گروه های شغلی ۲، ۳ و ۴ ضروری است و باید این موارد به صورت کامل توسط اصناف رعایت شود.

وی اضافه کرد: واحدهایی که جزء گروه شغلی یک نبوده و اقدام به گشایش مغازه بکنند، مورد برخورد جدی بازرسان قرار می گیرند.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شوط همچنین از تداوم بازرسی های صنفی خبر داد و اظهار کرد: امسال در راستای اجرای طرح ویژه نظارت نوروزی در این شهرستان، ۲۲۷ مورد بازرسی از واحدهای صنفی انجام و ۱۲ فقره پرونده تخلف صنفی تشکیل شد.

اقدم ادامه داد: ارزش این پرونده های تخلف، ۱۱ میلیارد ریال بود که به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

وی گفت: سال گذشته نیز ۲ هزار و ۱۲ مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی در این شهرستان در راستای کنترل و نظارت عملکرد بازار و سطح عرضه انجام شده بود.

وی افزود: در این بازرسی های انجام شده در سال گذشته از واحدهای صنفی و غیر صنفی شوط منجر به تشکیل ۴۰ فقره پرونده تخلف صنفی به ارزش ۱۱ میلیارد و ۶۸۸ میلیون ریال شد.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شوط اظهار کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی اعم از احتکار، قاچاق، عدم توزیع کالا، عدم صدور فاکتور فروش، عدم درج قیمت، موارد را از طریق سامانه شبانه روزی ۱۲۴ ستاد خبری و یا به صورت حضوری با این اداره در میان بگذارند تا در اولین فرصت ممکن مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

شوط از شهرهای با وضعیت قرمز کرونایی در آذربایجان غربی است؛ این شهرستان در شمال استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha