ازدواج در آران و بیدگل افزون بر ۳۸ درصد افزایش یافت

کاشان - ایرنا - رییس اداره ثبت احوال آران و بیدگل گفت: ازدواج در این شهرستان در سال ۱۳۹۹، ۳۸ و ۳۶ صدم درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن افزایش یافت.

محمدعلی کاشفی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال ۹۹، ۵۵۹ واقعه ازدواج در آران و بیدگل ثبت شد در حالی که این آمار در مدت مشابه سال قبل از آن ۴۰۴ مورد بوده است.

وی با اشاره به تولد یکهزار و ۱۹۶ نوزاد در سال گذشته اظهار داشت: بیشترین ثبت اسامی نوزادان دختر فاطمه، زهرا، و حلما و نوزادان پسر امیر علی، امیرمحمد و محمد است. 

رییس اداره ثبت احوال آران و بیدگل از صدور کارت هوشمند ملی برای نزدیک به ۹۰ درصد از واجدان شرایط در این شهرستان خبر داد و افزود: افزون بر ۷۷ هزار نفر در آران و بیدگل واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند که تاکنون افزون بر ۶۸ هزار و ۶۰۰ نفر در این زمینه اقدام کرده‌اند.

کاشفی افزود: افراد بالای ۱۵ سال می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی ثبت احوال و یا یکی از دفترهای پیشخوان دولت مرحله پیش‌ثبت نام را انجام دهند.

وی ادامه داد: صدور کارت هوشمند ملی به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیک، موجب توزیع عادلانه فرصت‌ها و کاهش هزینه‌های دولت و مردم است که بر پایه هدف‌گذاری‌ها باید تا پایان سال ۱۳۹۷ همه واجدان شرایط را زیر پوشش قرار دهد.

رییس اداره ثبت احوال آران و بیدگل گفت: کاهش سوء استفاده، شناسایی هویت و امضای الکترونیکی از جمله کاربردهای کارت جدید است و دیگر در آینده نیازی به ارایه اسنادی از جمله کارت‌های بانکی، شناسنامه و دفترچه بیمه برای دریافت خدمات نخواهد بود.

آران و بیدگل با جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفر در فاصله ۱۳ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها