شمار مجروحان حمله داعش به پایگاه الحشدالشعبی و ارتش عراق به ۷ تن رسید

بغداد - ایرنا - شمار زخمی های دو حمله خمپاره‌ای به محل استقرار ارتش و الحشد الشعبی در کرکوک عراق به ۷ تن رسید. پیشتر تعداد مجروحان این حمله تروریستی ۵ تن اعلام شده بود.

به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا این دو حمله در حالی صورت گرفت که از ساعات ابتدایی بامداد شنبه چندین حمله و شبیخون بقایای داعش به مقرها و ایستگاه های سازمان بسیج مردمی عراق صورت گرفت که با مقابله نیروهای الحشدالشعبی این حملات دفع شد و مهاجمان از مهلکه گریختند.

اما در ساعات پایانی روز شنبه معاون فرماندهی عملیات شمالی الحشد الشعبی در این باره اعلام کرد که چندین قبضه خمپاره در دو نقطه پایگاه الحشد الشعبی (نیروهای بسیج مردمی) و ارتش عراق اصابت کرد که منجر به زخمی شدن ۳ نفر از نیروهای بسیج مردمی و ۴ نظامی ارتش این کشور شد.

"عرفان عبدالحسین الامامی" افزود: داعش عمدا در ماه مبارک رمضان در تلاش ناامیدانه برای اثبات وجود خود این حملات را ترتیب داد.

به گزارش ایرنا همچنین روز شنبه یک خودرو بمب گذاری شده در استان الانبار که برای عملیات تروریستی علیه نیروهای امنیتی تجهیز شده بود؛ کشف و عملیات مزبور خنثی شد.

در روزهای اخیر چندین عملیات بقایا و هسته های مخفی داعش در استان های مختلف عراق شناسایی و خنثی شد اما انفجار تروریستی پنجشنبه گذشته در پایتخت عراق آرامش بغداد را بر هم زد که بر اساس اعلام منابع رسمی یک نفر جان باخت و ۱۲ نفر زخمی شدند.

گروه تروریستی داعش پس از سال ۲۰۱۷ و با اعلام پایان موجودیتش توسط نیروهای ایرانی و عراقی متلاشی شد اما در چندماه گذشته اعضای پراکنده تروریست این گروهک با مخفی شدن در برخی استان های شمالی عراق، با حفر غار و زیر زمین در بیابان و دشت هسته های مخفی چند نفره تشکیل داده و بعضا تحرکات ایذایی انجام می دهند که قاطبه آنها همچون شبیخون های شب گذشته با مقابله نیروهای امنیتی عراق (ارتش، الحشدالشعبی و دستگاه مبارزه با تروریسم) مواجه شده و در صورت زنده ماندن مجبور به فرار از موقعیت می شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha