۴۷۳ فقره وام مسکن به ایثارگران قزوینی تخصیص یافت

قزوین- ایرنا- معاون تعاون و اجتماعی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: سال گذشته ۴۷۳ فقره وام مسکن به ایثارگران قزوینی تخصیص یافت.

محمدرضا شکوهی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس قانون هر ساله باید به ۱۰۰ هزار نفر از جامعه ایثارگران در سطح کشور وام مسکن پرداخت شود که تنها به نیمی از افراد پرداخت شده است.
وی اظهار داشت: بر اساس سهمیه بنیاد شهید و امور ایثارگران، بانک‌های عامل موظفند سالانه یک هزار و ۱۰۰ مورد تسهیلات ساخت و خرید مسکن در سطح استان به خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان پرداخت کنند که تنها ۶۰ درصد  از این میزان محقق می شود.
شکوهی اضافه کرد: در مجموع تاکنون پنج درصد تسهیلات مسکن در استان قزوین جذب شده و بنیاد شهید و امور ایثارگران قزوین رتبه سوم را در کشور در جذب این اعتبارات کسب کرده است .
به گفته این مسوول، پرداخت وام مسکن به جامعه ایثارگران هر ساله  از نیمه دوم سال شروع و تا پایان نیمه اول سال آینده ادامه دارد و ۴۷۳ فقره تسهیلات مسکن ایثارگران قزوینی تا پایان شهریور ۱۴۰۰ قابل پرداخت است.
شکوهی اضافه کرد: در نیمه اول سال گذشته ۴۸۵ نفر از ایثارگران قزوبنی برای دریافت وام مسکن درخواست دادند که به دلیل کمبود اعتبارات بانکی به ۴۵۹ نفر وام تخصص داده شد.
وی مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات را ۲۰ سال و با بهره چهار درصد عنوان کرد و افزود: در حال حاضر به دلیل گرانی مسکن و بالا بودن هزینه ساخت استقبال چندانی برای دریافت این تسهیلات از سوی خانواده شهدا و جانبازان انجام نمی شود.
شکوهی تاکید کرد: میزان وام مسکن پرداختی به جامعه ایثارگران در مرکز استان یک میلیارد ریال، سایر شهرها ۸۵۰ میلیون ریال و  روستاها  ۵۰۰ میلیون ریال اعلام شده است که قرار شده این تسهیلات امسال افزایش یابد.
معاون تعاون و اجتماعی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: در حال حاضر سه هزار ایثارگر و جانباز قزوینی متقاضی زمین برای ساخت مسکن هستند که تا پایان سال به یک هزار و ۵۰۰ نفر در قالب طرح اقدام ملی واگذار خواهد شد.
وی یاد آور شد: بانک های مسکن، تجارت، رفاه کارگران، ملی،ملت،  سپهو صادرات در پرداخت وام مسکن به جامعه ایثارگران استان قزوین همکاری داشتند.
استان قروین دارای سه هزار شهید سرافراز و هفت هزار و ۲۰۲ جانباز است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha