۲۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۴۳
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 84298716
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر کشور پیشین ایتالیا به دلیل نپذیرفتن مهاجران دادگاهی شد

تهران- ایرنا- یک قاضی ایتالیایی دستور داد که ماتئو سالوینی وزیر کشور پیشین ایتالیا و رهبر حزب راست افراطی لیگا به علت نپذیرفتن مهاجران باید برای رسیدگی به اتهاماتش در دادگاه حضور پیدا کند.

به گزارش تارنمای شبکه خبری یورونیوز، یک قاضی در جزیره سیسیل ایتالیا روز شنبه رسیدگی به این موضوع را آغاز کرد که آیا باید سالوینی را به دلیل مخالفت با پهلو گیری کشتی نجات اسپانیایی در یکی از بنادر این کشور در سال ۲۰۱۹ میلادی محاکمه کند یا خیر.

مخالفت سالوینی با پهلوگیری کشتی نجات موسوم به آغوش باز «Open Arms» باعث شد تا مهاجران سرنشین این کشتی مدت ۱۹ روز در آبهای مدیترانه سرگردان بمانند.

اقدام وزیر کشور پیشین ایتالیا حتی منجر شد تا برخی از مهاجران از سر ناامیدی خود را به دریا بیندازند. در نهایت ۸۳ مهاجر اجازه یافتند در بندر لامپدوزا از کشتی پیاده شوند.

سالوینی رهبر حزب راست افراطی «لیگا» که برای دادرسی مقدماتی در دادگاه پالرمو، اصلی‌ترین شهر سیسیل حاضر شده بود، در پیامی توییتری از تصمیم خود در اوت سال ۲۰۱۹ (مرداد ۹۸) دفاع کرد و جلوگیری از پهلوگیری کشتی نجات را اقدامی مطابق با قوانین ایتالیا با هدف «دفاع از امنیت و و عزت» کشور نامید.

دادستان‌های پالرمو از اقدام سالوینی که منجر به سر گردان نگهداشتن مهاجران برای ۱۹ روز در آب‌های مدیترانه شده بود، “آدم ربایی” عنوان کردند و لورنزو لانلی قاضی دادگاه باید پس از برگزاری اولین جلسه استماع، درباره محاکمه سالوینی یا بایگانی این پرونده تصیم بگیرد.

سالوینی طی ژانویه ۲۰۱۸ (دی ۹۶) تا سپتامبر ۲۰۱۹ (شهریور ۹۸) به عنوان وزیر کشور ایتالیا موضع سختگیرانه‌ای در قبال مهاجران داشت و معتقد بود پذیرش کشتی‌های نجات مهاجران تنها باعث می‌شود که قاچاقچیان مستقر در لیبی تشویق به فعالیت بیشتر شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha