کشف چوب قاچاق و پلمب اصناف ناقض بهداشت در تالش

آستارا - ایرنا - فرمانده انتظامی تالش از کشف ۱۵ تن چوب جنگلی قاچاق خبر داد و شبکه بهداشت و درمان این شهرستان، ۲ واحد صنفی غیرضرور در شرایط قرمز کرونا را پلمب کرد.

سرهنگ حسین جمال‌دار  فرمانده انتظامی تالش روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: برابر خبر دریافتی مبنی بر حمل چوب قاچاق با کامیون در بخش حویق، روز گذشته ماموران پاسگاه انتظامی این بخش به محل اعزام شدند و در بازرسی از کامیون شناسایی شده، ۱۵ تن چوب جنگلی قاچاق از نوع توسکا، بلوط و گردو کشف شد.
وی افزود: چوب‌ها که بنا بر اعلام کارشناسان، یک میلیارد ریال ارزش داشت به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تحویل داده و متهم ۳۵ ساله این کشفیات با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

تالش ۲۴۲ هزار هکتار منابع طبیعی از جمله ۱۷۰ هزار هکتار جنگل، ۷۱ هزار هکتار مرتع  و ۲ هزار هکتار اراضی ساحلی دارد و حدود ۴۰ درصد جنگل های استان گیلان در این شهرستان واقع شده و ۲ هزار و ۳۰۰  هکتار از جنگل های تالش دست کاشت است.  

پلمپ ۲ واحد صنفی غیرضرور

مدیر شبکه بهداشت و درمان تالش گفت: روز گذشته در ادامه بازدیدهای مشترک از اصناف، یک باشگاه بدنسازی و یک آرایشگاه مردانه که باید در شرایط قرمز کرونا تعطیل باشند، به دلیل فعالیت غیرمجاز پلمب شدند.
دکتر بختیار حیدرنیا افزود: از ابتدای سال جدید تاکنون سه هزار و ۶۲۲ بار از اماکن و مراکز عرضه کالا و خدمات، توسط کارشناسان و بازرسان شبکه بازدید، ۳۱۲ اخطاریه صادر و ۲۲ واحد متخلف پلمب شده است.
وی از شهروندان خواست تا زمان واکسیناسیون همگانی، با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از خود و اطرافیان در مقابل کرونا محافظت کنند.

شیوع ویروس کرونا در جهان خسارات مالی و جانی برجا گذاشته و بهترین راهکار مقابله با آن، خودداری از حضور در جمع و سیر و سفر و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha