ارتش اسلام مایه مباهات ملت ایران است

کرج - ایرنا - فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز در پیامی با اشاره به رشادت های دلاورمردان ارتش جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس و صحنه های مختلف کشور ، اعلام داشت: ارتش اسلام با تقدیم شهدای والامقام ، مایه مباهات ملت ایران است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار سید یوسف مولایی در پیام تبریکی که به مناسبت فرارسیدن روز ۲۹ فروردین ماه، روز ارتش جمهوری اسلامی منتشر کرد، آورده: ارتش، مکتبی انسان ساز است که با تدابیر امام خمینی (ره) و هدایت های مقام معظم رهبری از بطن جامعه و مردم نشات گرفته و عملکرد آن، نشان از اراده پولادین جهادگران راه حقیقت در جغرافیای مقاومت دارد که کمر به نابودی خصم اسلام ناب محمدی (ص) بسته است.

در ادامه این پیام آمده: ۲۹ فروردین هر سال در روزشمار ایران اسلامی به نام روز ارتش نامگذاری شده تا یادمان باشد آنچه که امروز به آن افتخار می کنیم، مرهون گام های استوار و شجاعت بزرگ مردانی است که شجاعانه جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و شکستن قفس های وابستگی را به این ملت آموختند.

ارتش، محل رشد و خدمت شهدای گلگون کفن و جان بر کفی همچون صیاد شیرازی، بابایی و شیرودی است که پرافتخار و باصلابت برای ساخت و تحکیم تمدن اسلامی ایستادگی کردند و مایه مباهات تمام مردم این مرز و بوم شدند.

اینجانب روز ارتشی که روزگاری چراغ روشن شب های تاریک جنگ بود را تبریک عرض می کنم. به راستی که اینان مردان خدایند و میراث دار خون شهدا. مبارک باد طلوع ایستادگی آنانی که امروز به داشتنشان می بالیم و شجاعت و پایمردی را از آنان فرا می گیریم.

۲۹ فروردین ماه سال  ۱۳۵۸ توسط امام خمینی (ره) به عنوان روز ارتش نامگذاری شد و در همان روز نیروهای مسلح در برابر ایشان رژه رفتند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =