استاندار چهارمحال و بختیاری خواستار امنیت آبگیر بن به بروجن شد

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری در واکنش به ممانعت برخی افراد استان همجوار برای اجرای آبگیر طرح بن به بروجن، گفت: شورای تامین استان اصفهان موظف به تامین امنیت آبگیر طرح آبرسانی بن به بروجن است.

اقبال عباسی روز شنبه با انتقاد از رفتار هنجارشکنانه برخی از افراد استان همجوار در محل آبگیر طرح آبرسانی بن به بروجن و به آتش کشیدن خودروی پیمانکار این طرح افزود: چنین رفتارهایی نه تنها این افراد خرابکار را به هدف خود نمی‌رساند بلکه تامین آب استان اصفهان را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: طرح‌های انتقال آب متعددی از بالادست واقع در استان چهارمحال و بختیاری به استان اصفهان اجرا شده است که اگر مردم این استان نیز بخواهند چنین رفتارهای خرابکارانه‌ای از خود نشان دهند بی‌شک تامین امنیت این ۲ استان با چالش مواجه می‌شود از همین رو توصیه می‌شود مسئولان استان همجوار از شکل‌گیری چنین حرکاتی جلوگیری کنند.

عباسی در خطاب به مردم و مسئولان استان اصفهان تصریح کرد: اجازه ندهید بروز چنین رفتارهایی بین مردم و مسئولان این ۲ استان اختلاف ایجاد کند.

گزارش‌ها حاکی است، مهرماه سال ۹۸ برای نخستین بار برخی افراد با بلدوزر به تخریب آبگیر طرح که در منطقه استحفاظی اصفهان قرار دارد اقدام کردند و پس از آن برای دومین بار در دی ماه همان سال این آبگیر مورد تعرض قرار گرفت.

پس از آن همواره احداث آبگیر با چالش‌های جدی مواجه بوده است و بار دیگر در روز شنبه ۲۸ فروردین آبگیر طرح مورد تعرض قرار گرفت که با واکنش مردم و  مسئولان چهارمحال و بختیاری روبرو شده است.

طرح انتقال آب بن به بروجن که آب را برای مصارف شرب از منطقه بن به سمت بروجن و نقنه انتقال می‌دهد. با بهره‌برداری از این طرح مشکل آب شرب ۱۱ شهر و ۱۳ روستای چهارمحال و بختیاری با جمعیتی افزون بر ۴۶۰ هزار نفر رفع می‌شود.

این طرح قرار است سالانه ۴۱ میلیون مترمکعب آب را از حوضه آبریز زاینده‌رود به مناطق شرقی استان که به شدت با پدیده خشکسالی درگیر است، منتقل کند.

این طرح با توجه خشکسالی‌های متوالی در استان و تحت تاثیر قرار دادن زندگی و معیشت مردم یکی از مطالبات اصلی مردم و از ضرورت‌های این حوزه به شمار می‌رود که انتظار می‌رود با سرعت بیشتری اجرا و تکمیل شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha