برگزاری نمایشگاه مجازی «روایت نقش» با همکاری موزه شهدا

تهران - ایرنا - مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: نمایشگاه مجازی «روایت نقش» با همکاری موزه مرکزی شهدا و موزه هنرهای معاصر فلسطین در اردیبهشت ماه برگزار می شود.

به گزارش ایرنا از «ایثار»، رحیم نریمانی روز شنیه اظهار کرد:‌ محل برگزاری فیزیکی نمایشگاه را در فرهنگستان هنر خواهد بود و این نمایشگاه تا دوم اردیبهشت ماه بر روی پرتابل فرهنگستان هنر به آدرس اینترنتی http://honar.ac.ir قابل رویت است.

وی تصریح کرد: ۴۰ اثر برگزیده نقاشی در دو بخش پرتره شهدا و آزاد در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته که آثار مربوط به هنرمندانی همچون کیخسرو خروش، مصطفی گودرزی، حبیب‌الله صادقی، کاظم چلیپاف و عبدالحمید قدیریان است.

مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران موزه‌گردی مجازی را از جمله برنامه‌های این اداره کل برشمرد و افزود: سال گذشته بیش از ۷۰ اثر کلیپ از آثار موزه‌های شهدا تهیه و در فضای مجازی منتشر شد و امسال تهیه و انتشار بیش از ۱۰۰ کلیپ برنامه‌ریزی شده است.

وی برگزاری نمایشگاه از آثار هنری شهدا را در سال گذشته از جمله فعالیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران برشمرد و افزود: سال گذشته نمایشگاهی تحت عنوان «هنر مردان خدا» از آثار خوشنویسی، نقاشی و کاریکاتور شهدای گرانقدر در مجلس شورای اسلامی برگزار شد که مورد استقبال قرار گرفت.

برنامه‌های قرآنی اداره‌کل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد در ماه مبارک رمضان 

مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران «مسابقه تفسیر از سوره‌های قدر و مؤمنون»، «پویش مردمی بهار قرآن با شهدا»، «گلشن وحی محفل انس با قرآن»، «معرفی شهدای قرآنی» و پخش قرائت قاریان شهید، جانباز و آزاده را از مهم‌ترین برنامه‌های اداره امور قرآنی اداره‌کل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران در ماه مبارک رمضان اعلام کرد.

 اسکندر یارنسب  ادامه داد: بر همین اساس «مسابقه سراسری تفسیر سوره‌های قدر و مؤمنون» بین جامعه هدف در قالب ٢٣ سوال و در دو مرحله استانی و ملی برگزار می‌شود؛ که در مرحله استانی از هر ۱۰۰ نفر ایثارگری که به همه سوالات جواب صحیح داده باشند، ۲ نفر به قید قرعه انتخاب (در هر استان حداقل ۲ و حداکثر ١٤نفر) و در سطح ملی نیز از بین تمام کسانی که در همه استان‌ها جواب صحیح داده باشند، ٢٣ نفر انتخاب شده و با اهدای جوایزی تقدیر می‌شوند. همچنین از سه استان که بیشترین شرکت‌کننده در مسابقه را داشته باشد، تقدیر خواهد شد.

یارنسب «پویش مردمی بهار قرآن با شهدا» را یکی دیگر از برنامه‌های اداره کل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران در ماه مبارک رمضان اعلام کرد و افزود: این پویش برای عموم افراد جامعه برگزار می‌شود و هر نفر به نیابت از یک یا چند شهید، یک یا چند جزء یا کل ختم قرآن را انتخاب و در طول ماه مبارک تلاوت و ثواب آن را به ارواح طیبه شهدا هدیه می‌کند. هموطنان عزیز برای شرکت در این پویش مردمی و معنوی می‌توانند به آدرس https://navideshahed.com/fa/news/۵۰۳۴۷۶ مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =