ساخت ۵۵۸ واحد مسکونی با کمک دولت در اردستان آغاز شد

کاشان - ایرنا - ساخت ۵۵۸ واحد مسکونی در اردستان با کمک دولت و خیران عصر شنبه با حضور احمد اصغری مهرآبادی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن آغاز شد.

فرماندار  اردستان در حاشیه آیین کلنگ‌زنی واحدهای مسکونی این شهرستان به خبرنگار ایرنا گفت: این واحدها در سه طرح اقدام ملی مسکن، اقشار کم درآمد از سوی انجمن خیران مسکن‌ساز و تفاهم‌نامه ۳ جانبه کمیته امداد مربوط به سفر تابستان سال گذشته رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به شهرستان ساخته خواهد شد.

حمیدرضا تاملی با بیان اینکه‌ در مجموع ۶۰ هزار متر مربع ساختمان ساخته خواهد شد، افزود: این مقدار بنا در حال حاضر ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه در بر خواهد داشت و با توجه به اینکه برای هر ۵۷ متر مربع یک نفر شغل ایجاد می شود و این طرح‌ها در مجموع برای یک‌هزار و ۵۰ نفر به طور مستقیم و ۲۵ هزار نفر غیرمستقیم شغل ایجاد خواهد کرد.

وی اجرای این طرح‌ها را طی ۱۰ سال گذشته در اردستان بی‌سابقه عنوان و اضافه کرد: ۱۳۲ واحد مربوط به طرح اقدام ملی در شهر اردستان و از ۳۲۰ واحد اقشار کم درآمد(خیران) ۱۲۰ واحد در اردستان، ۱۸۰ واحد در زواره و ۲۰ واحد در شهر مهاباد ساخته می‌شود.

وی ادامه داد: از مجموع ۱۰۶ واحد در طرح تفاهم‌نامه کمیته امداد، ۸۸ واحد در اردستان، ۱۴ واحد در زواره و ۴ واحد در مهاباد ساخته خواهد شد.

فرماندار اردستان خاطرنشان کرد: اعتبار مورد نیاز ساخت مسکن اقدام ملی سراسری است و برای هر واحد ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود.

به گفته وی، تامین هزینه ساخت مسکن اقشار کم درآمد به صورت مشارکتی شامل تسهیلات، آورده متقاضی و کمک انجمن خیران است و درخصوص مسکن مددجویان کمیته امداد، برای هر واحد ۵۰ میلیون تومان تسهیلات بنیاد مسکن، ۳۰ میلیون تومان بلاعوض دولت با همکاری کمیته امداد ساخته خواهد شد.

شهرستان اردستان با افزون بر ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =