گسترش پوشش بیمه‌ای برای اقشار فاقد پوشش بیمه متناسب با بازارکار

تهران - ایرنا - معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی با تشریح برنامه‌های ۱۴۰۰ این سازمان گفت: صدور بخشنامه امهال حق بیمه سهم کارفرمایی کارگاه‌های متاثر از شیوع کرونا و تعمیم و گسترش پوشش بیمه‌ای برای اقشار فاقد پوشش بیمه متناسب با بازار کار از مهمترین طرح‌های امسال است.

به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان تامین اجتماعی، مهرداد قریب با بیان این که برنامه ها و طرح های در دست بررسی و آتی این معاونت در جهت تحقق شعار امسال (تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها) در دو حوزه مرتبط با تولید و پشتیبانی از نیروی کار و بازیگران عرصه کار و مانع زدایی ها تدوین شده است، افزود: در بخش برنامه های مرتبط با تولید و پشتیبانی از نیروی کار و بازیگران عرصه کار شش برنامه درنظر گرفته شده است که صدور بخشنامه در خصوص امهال حق بیمه سهم کارفرمایی کارگاه های متاثر از شیوع کرونا و تعمیم و گسترش پوشش بیمه ای برای اقشار فاقد پوشش بیمه ای متناسب با بازار کار از مهمترین طرح ها است.
وی اظهار داشت: تداوم و استمرار اجرای طرح مشوق بیمه ای سهم کارفرما برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی (ماده ۷۱) تا پایان برنامه ششم توسعه، تمدید اجرای تصویب نامه مورخ ۳۱ تیر ۹۶ ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مبنی بر بازرسی از دفاتر قانونی کارفرمایان بخش خصوصی صرفاً در آخرین سال مالی با لحاظ مستثنیات آن و تمدید و تجدید کارت بازرگانی و پروانه کسب کارگاه ها و کارفرمایان از طریق وب سرویس ارتباط با اتاق بازرگانی نیز از دیگر برنامه های سازمان تامین اجتماعی درحوزه تولید و پشتیبانی از نیروی کار و بازیگران عرصه کار است.
قریب با بیان اینکه پنج برنامه نیز در بخش مانع زدایی ها تعریف شده است، گفت: بخشودگی جرائم کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی و خدماتی و اصناف در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در سالجاری و اجرای بند(ث) تبصره ۵ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، توقف ممنوع الخروج کردن و توقیف ابزار تولید و تجهیزات کارفرمایان مدیون در اجرای برنامه های توسعه ای کشور از جمله این برنامه هاست.
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی، تجمیع، تنقیح، روانسازی و تلخیص ضوابط، بخشنامه ها و دستورالعمل ها، تعمیم و گسترش اجرای طرح تحول دیجیتال موسوم به طرح (۳۰۷۰) و رفع نواقص آن و استفاده از ظرفیت ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم برای تسهیل در انجام بازرسی از دفاتر قانونی را از دیگر برنامه های این سازمان در بخش مانع زدایی ها برشمرد.
به گفته وی، سال گذشته نیز اقدامات متعددی در حمایت از کارگران و کارفرمایان و اشتغال پایدار به خصوص اقدامات حمایتی در ایام شیوع کرونا و تسریع در خدمات غیرحضوری انجام گرفته است.

به گزارش ایرنا، طرح ۳۰۷۰ روز دوشنبه (۱۹ آبان) با حضور مصطفی سالاری مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با هدف کاهش مراجعات حضوری به شعب و کارگزاری‌های این سازمان افتتاح شد.

این طرح با ارائه ۳۰ خدمت الکترونیک، ۷۰ میلیون مراجع از مجموع ۹۶ میلیون مراجع تامین اجتماعی به شعب وکارگزاری‌های این سازمان را کاهش می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha