انصارالله : بیانیه شورای امنیت در شان جایگاه و موقعیت آن نیست

تهران – ایرنا – جنبش انصارالله یمن با انتقاد از بیانیه جمعه شب شورای امنیت سازمان ملل متحد ، اعلام کرد که این بیانیه با جایگاه و موقعیت این نهاد بین المللی مطابقت ندارد.

"محمد علی الحوثی" عضو شورای عالی سیاسی یمن امروز (شنبه) در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر تاکید کرد که بیانیه شورای امنیت با پیش بینی های بدبینانه انصارالله همخوانی داشته و مطابقت می کند و با جایگاه و موقعیت شورای امنیت بین الملل مطابقت نمی کند.

الحوثی گفت : شورای امنیت هیچ گاه بر اساس معیارهای صحیح و رویکرد صادقانه عمل نکرده است . عملکرد سهل انگارانه و کش و قوس دار و همچنین عقب رفت شورای امنیت در تمامی سطوح در شان آن نیست.  

وی نوشت : شورای امنیت در ایجاد بحران گرسنگی و قحطی در یمن شریک جرم ائتلاف عربی به رهبری عربستان است.

این مقام یمنی همچنین خطاب به ائتلاف سعودی نوشت : ما از مانورهای سیاسی خوشمان نمی آید و شما باید این واقعیت را درک کنید که ممکن نیست ما مسائل بشردوستانه و جرم و جنایت ها را نادیده بگیریم و بر سر آنها با شما سازش کنیم . این جرم و جنایت ها همچون محاصره و ادامه تجاوز حتی در قوانینی که بر اساس آنها به خود مشروعیت بخشیده اید، مصداق عینی جرم و جنایت شناخته شده اند.   

شورای امنیت سازمان ملل شب گذشته با حضور نمایندگان ۱۵ کشور عضو برای بررسی تحولات یمن پس از برگزاری نشست بیانیه ای صادر کرد و طی آن از به اصطلاح طرح ابتکاری سعودی استقبال کرده و از نیروهای مردمی و ارتش یمن خواست تا به تلاش خود برای آزادسازی استان مأرب از اشغال عناصر مزدور سعودی پایان دهند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در یک قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha