استاندار کرمان: برای مبارزه با کرونا راهی بجز تشدید محدودیت ها نداریم

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با اشاره به روند افزایشی شیوع ویروس کرونا گفت: در حال حاضر برای مقابله با این ویروس راهی به جز ایجاد محدودیت های بیشتر در قالب طرح های هوشمند نداریم.

به گزارش ایرنا، علی زینی وند روز شنبه در نشست ستاد کرونا استان کرمان افزود: گزارشات نظارت نشان می دهد که این هفته وضعیت بهتر شده است، اما رضایت بخش نیست و باید محدودیت ها و نظارت ها تشدید شود.

وی تصریح کرد: اجرای طرح شهید سلیمانی باید جدی تر گرفته و از طرح پزشک خانواده در این فرایند  و برای کسانی که در خانه هستند و نیاز به درمان دارند، استفاده شود تا ترددها کمتر انجام شود.

استاندار کرمان تاکید کرد: اختبار تصمیمات اقتضایی برای فرمانداران بیشتر در تشدید محدودیت ها است تا گشایش، و باتوجه به وضعیت رو به افزایش بیماران کرونایی هیچ گونه اختیاری برای گشایش بیشتر محدودیت ها نداریم.

وی ادامه داد: فرمانداران در جایی که تصور کنند  محدودیت ها در چارچوب مصوبات ستاد ملی و استانی، کفایت نمی کند به صورت اقتضایی محدودیت ها را بیشتر کنند، بویژه در شهرهای قرمز و نارنجی هیچ تسامحی نداریم و باید محدودیت ها تشدید شود.

زینی وند اظهار داشت: طبق گزارش رسیده از دادستانی استان کرمان باید حتی برای گروه های ضروری هم محدویت قائل شویم و اگر مشاهده کنیم مشاغل مجاز به فعالیت محل تجمع  شوند، آنها را تعطیل خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: گروه های شغلی مجاز به فعالیت باید توجه داشته باشند که اگر شیوه نامه های بهداشتی را رعایت نکنند برای ساعات فعالیت آنها نیز سقف تعیین می کنیم و هیچ راهی به جز این نداریم، زیرا تخت های بیمارستانی در حال پر شدن هستند.

استاندار کرمان با اشاره به ادامه محدودیت های هوشند تصریح کرد: اجرای طرح هوشمند بستگی به رنگ شهرستان دارد و در صورت تغییر می توان محدودیت ها را برداشت و فرمانداران می توانند در این رابطه تصمیم بگیرند.

زینی وند بیان کرد: برای اجرای طرح محدودیت های تردد،  در فرم طراحی شده همه چیز مشخص است و برگ ماموریت دستگاه ها برای خدمات ضروری جهت ارائه به نیروی انتظامی کفایت می کند.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی  اسامی مدیرانی که تست تشخیصی کرونای آنها مثبت می شود را به ما اعلام کنند و اگر کلیدی ترین پست را هم دارید زمانی که مبتلا می شوید باید رعایت کنید و به هیچ وجه این چارچوب را نشکنید که پذیرفتنی نیست.

استاندار کرمان تاکید کرد: تزریق واکسن کرونا کاملا با نظارت صورت می گیرد و ممکن است مسئولی به دلیل جانباز بودن یا شرایط سنی در لیست تزریق باشد. اما  در استان خیلی شفاف واکسن توزیع می شود و ما نیز بر آن نظارت داریم.

.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =