پویش ملی خانه‌های قرآنی برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- پویش ملی خانه‌های قرآنی به همت ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، پویش ملی «خانه‌های قرآنی» به مناسبت ماه مبارک رمضان از امروز (شنبه) آغاز به کار می کند و علاقه مندان تا سوم خرداد همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر فرصت دارند که آثار خود را برای دبیرخانه این پویش ارسال کنند و قرار است به ۳۰ خانواده منتخب کمک هزیه سفر به مشهد مقدس اهدا ‌شود.

قرآن، دعا و مناجات‌خوانی، نماز جماعت، روزه‌اولی‌ها موضوعات این پویش ملی را تشکیل می‌دهد. این پویش همچنین در بخش‌های متنوعی چون عکس، نقاشی و فیلم صدثانیه‌ای برگزار می شود.

بخش عکس با موضوعاتی نظیر تلاوت قرآن، نماز جماعت، جشن تکلیف، روزه‌ اولی‌ها (به صورت خانوادگی و حداکثر ۲ اثر) و بخش نقاشی با موضوعات آیات قرآنی ویژه رده سنی ۷ تا ۱۴ سال برگزار می شود که فرد شرکت کننده می‌تواند با ارسال یک اثر در این بخش شرکت کند و در آن اثر باید به آیه مورد نظر اشاره شود.

همچنین بخش فیلم صدثانیه‌ای نیز با موضوعات دعا و مناجات‌خوانی (دعاهای ویژه ماه مبارک رمضان) و در رده سنی آزاد برگزار می‌شود که علاقه مندان به شرکت در این بخش می‌توانند یک اثر با حجم ۳۰ مگابایت ارسال کنند.

 علاقه‌مندان می‌توانند با ارسال عبارت «خانه قرآنی» به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۸۹۴۰۴۵۱ و ارسال آثار در پیام‌رسان‌های گپ و ایتا به شماره ۰۹۰۱۴۰۲۱۵۱۶ به همراه مشخصات (نام و نام خانوادگی، کد ملی، استان، مذهب» در این پویش شرکت کنند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha